لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۱۵

يک زن آلمانی در پايتخت افغانستان ربوده شد


مقامات افغان ميگويند افرادی مسلّح يک زن آلمانی را امروز در کابل ربوند. يک سخنگوی وزارت کشور گفت مردان مسلّح اين زن را هنگام عبور از خيابان در مقابل يک رستوران دزديدند.

بنا به گزارشها پليس با شليک به سوی اتوموبيلی که در ربودن اين زن مورد استفاده قرار گرفته بود واکنش نشان داد، اما گلوله ها به يک تاکسی اصابت کرد و راننده آن را کشت.

يک گروه امدادگر بين المللی تائيد کرد که زن ربوده شده برای آن گروه کارميکرد.

خبراين آدم ربائی در شرايطی داده ميشود که ستيزه گرانی از طالبان، که نوزده تبعه کره جنوبی را در اسارت دارند گفته اند مذاکرات در مورد آزاد سازی گروگانها به شکست انجاميده است، و شورای رهبری اين گروه شورشی در مورد سرنوشت آنان تصميم ميگيرد.

يک سخنگوی طالبان امروز گفت مذاکرات مستقيم با مقامات کره جنوبی ، روز پنجشنه، همان روزی که مذاکرات آغاز شد، به بن بست رسيد. اين سخنگو گفت بعيد است مذاکرات بيشتری انجام گيرد زيرا دولت افغانستان حاضر نيست بعضی از زندانيان طالبان را با گروگان ها مبادله کند.

دو زن کره ای که روز دوشنبه توسط طالبان آزاد شده بودند روز جمعه به کشورشان بازگشتند. اين دو بلافاصله از طالبان خواستار آزادی نوزده گروگان باقميمانده شدند.

طالبان روز نوزدهم ژوئيه بيست و سه تبعه کره جنوبی را که در راه انجام ماموريتی نوعدوستانه در ولايت غزنی سفر ميکردند ربودند .

طالبان بعدا دو گروگان مرد از ميان اين گروه بيست و سه نفری را در ماه گذشته اعدام کرد.

XS
SM
MD
LG