لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۴

پس لرزه پنج ممیز نه درجه ریشتر در پرو و وضعيت زلزله زدگان


در حالی که ماموران امداد سرگرم حمل کمک های مورد نياز برای بازماندگان شديداً نيازمند زلزله روز چهارشنبه پروهستند، دولت اين کشور خواستار آرامش اوضاع شده است. زلزله پرو دست کم ٥١٠ نفر را به هلاکت رسانيد.

آلن گارسيا رئيس جمهوری پرو از مناطق ويران شده بر اثر زمين لرزه اين کشور که شدت آن هشت درجه ريشتر محاسبه شده است، ديدار به عمل آورد. زلزله، ويرانی های گسترده ای در طول سواحل مرکزی پرو به وجود آورده است. رئيس جمهوری پرو روز جمعه اظهار داشت يأس و درماندگی مردم را درک می کند، اما قول می دهد که هيچ کس براثر گرسنگی و يا تشنگی جان خود را از دست ندهد.

يک پس زلزله نيرومند با شدت پنج مميز نه درجه ريشتر روز جمعه پرو را تکان داد و در حالی که تيم های امداد و افراد داوطلب تلاش می کردند که بازماندگان بيشتری را در ميان خرابه ها پيدا کنند، وحشت ايجاد کرد.

هزاران تن از مردم که به دنبال زمين لرزه دو دقيقه ای پرو آواره وبی خانمان شده اند، اکنون در فضای آزاد به سرمی برند. عده ای حدود ۱۵۰۰ نفر نيز مجروح شده اند که در تلاش برای يافتن خدمات درمانی هستند. زيان های وارده به جاده ها، دسترسی به مناطق شديداً آسيب ديده ای مانند پيسکو و سايرشهرهای بندری را در طول سواحل مرکزی پروغيرممکن ساخته است.

XS
SM
MD
LG