لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۰۳

امام جمعه موقت تهران: باعث افتخار است آمريکا سپاه پاسداران را يک سازمان تروريستی بنامد


یک روحانی ارشد ایران، به آمریکا هشدار داده است سپاه پاسداران را در فهرست سیاه سازمان های تروریستی نگنجاند.

آیت الله احمد خاتمی در خطبه نماز جمعه گفت: ضد انقلابیون فراری، آمریکا را به طرف یک رویاروئی که ثابت خواهد کرد باتلاقی بدون خروج خواهد بود، سوق می دهند.

خاتمی، روحانی محافظه کار و عضو مجلس خبرگان، گفت اگر آمریکا سپاه را یک سازمان تروریستی بنامد، موجب غرور و افتخار خواهد بود.

در این هفته، مقامات آمریکائی که خواستند ناشناس بمانند، به خبرگزاری ها گفتند دولت بوش ممکن است بزودی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را بعنوان یک سازمان تروریستی اعلام کند.

واشنگتن تهران را به مسلح ساختن شورشیان در عراق و افغانستان متهم کرده است.

اگر سپاه پاسداران یک گروه تروریستی اعلام شود، آنگاه ارتباط آن با سیستم مالی آمریکا قطع خواهد شد، و محدودیت هائی نیز در آمد وشد رهبران آن بوجود خواهد آمد. آمریکا تاکنون هرگز چنین گامی علیه نیروهای مسلح یک کشور مستقل برنداشته است.

محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری ایران بر سر اظهارات ضد اسرائیلی و موضع افراطی خود در اختلاف ناشی از برنامه اتمی ایران، موجب بروز یک بحث و جنجال بین المللی شده است.

در این میان، آیت الله محمود هاشمی شاهرودی رئیس قوه قضائیه از احمدی نژاد در پی برکناری غیر منتظره وزیران نفت و صنعت انتقاد کرد و گفت تغییر مدیران و وزیران وضع را بهتر نخواهد کرد. احمدی نژاد بدلیل شیوه مدیریت اقتصاد و بالا بودن نرخ تورم با انتقادهای داخلی روبرو بوده است.

XS
SM
MD
LG