لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۸

انفجاربمب کارگذاشته شده در اتومبيل در بازار بغداد ۷ نفر را از بين برد


بنا بگفته پليس عراق انفجار يک اتومبيل انتحاری در مرکز بغداد باعث مرگ دستکم هفت نفر و مجروح شدن ۱۵ نفر ديگر شد. پليس اعلام کرد اين انفجار در ترافيک ساعات بامدادی روز پنجشنبه در محوطه پارکينگ يک ناحيه بازرگانی بنام الروصفی رخ داد.

در شمال شرقی عراق، مددکاران هنوز مشغول جستجو در ميان آوار ناشی از انفجار بمب کاميونی روز سه شنبه که دستکم ۲۵۰ کشته برجای گذاشت هستند. بگفته مقامات، در حاليکه اجساد بيشتری کشف می شوند انتظار می رود که آمار تلفات اين صانحه نيز رو به افزايش داشته باشد.

حمله روز سه شنبه اقليت يزيدی ها، فرقه مذهبی که به زبان کردی تکلم می کنند، را هدف قرار داده بود. از نظر افراطگرايان اهل سنت يزيدی ها مرتد شمرده می شوند. فرماندهان نظامی آمريکا آن حمله را کار القاعده توصيف کردند، و گفتند که بمنظور تحت الشعاع قرار دادن پيشرفتهايی طراحی شده بود که نيروهای آمريکايی و عراقی بدان نائل آمده اند.

در گزارش ديگری آمده است که ارتش آمريکا روز پنجشنبه (امروز) اعلام نمود دو سرباز آمريکايی در زدوخوردهای چهارشنبه در شمال بغداد کشته و شش تن ديگر مجروح شدند.

در رويدادی ديگر، ارتش آمريکا اعلام نمود نيروهای ائتلاف از هفته پيش تاکنون ۱۹ تروريست را از پای درآورده و بيش از ۴۰ مظنون ديگر را در حملات هماهنگ شده ای در اطراف بلاد و سامره دستگير کرده اند. گفته شد که هدف از اين حملات ايجاد گسست در عمليات القاعده در عراق بوده است.

XS
SM
MD
LG