لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۴۰

٢٠٠ نفر در بمب گذاری های انتحاری با کاميون در شمال عراق کشته شدند


به گفته پليس عراق يک اتومبيل انتحاری پس از برخورد با خودروهای يک قاضی و همراهانش در جنوب بغداد، باعث انفجاری شد که جان دو تن از محافظان وی را گرفت. در اين حادثه که در نزديکی منزل عقيل عدنان ويتويت در شهر حله (۹۵ کيلومتری جتوب بغداد) رخ داد خود وی و شش نفر ديگر مجروح شدند.

در شمال شرقی عراق، به گفته مقامات محلی، در مجموع چهار انفجار ناشی از خودروهای انتحاری که جامعه يزيدی ها را هدف قرار گرفته بودند، دستکم ۲۰۰ نفر کشته شده اند. مقامات گفته اند که عمليات تجسسی برای يافتن بقيه قربانيان اين انفجارات که در زير آوار ساختمانهای منهدم شده گير افتاده اند هنوز ادامه دارد و ممکن است تعداد تلفات به بيش از اينها نيز برسد.

اين حملات در نزديکی موصل مرکز يزيدی ها صورت گرفت . يزيدی ها فرقه مذهبی است متشکل از کرد هايی که از ديرباز در اين منطقه سکونت داشته اند. کاخ سفيد در واشنگتن اين بمبگذاری ها را به عنوان «حملات وحشيانه عليه شهروندان بی گناه» محکوم کرد.

در گزارشی ديگر از قول ارتش آمريکا آمده است که روز چهارشنبه (امروز) نيروهای ائتلاف ۱۱ تروريست وابسته به القاعده را از پای درآوردند و چهار نفر ديگر را در عمليات جداگانه ای در نواحی شمالی بغداد بازداشت کردند.

ارتش آمريکا روز سه شنبه مرگ ده سرباز آمريکايی را در عراق اعلام کرد، که نيمی از آنان در سقوط يک هليکوپتر کشته شدند. در بيانيه ارتش آمده است که هليکوپتر مزبور از نوع چينوک ۴۷ بود و در حين عمليات آزمايی در يک فرودگاه در غرب بغداد سقوط کرد.

XS
SM
MD
LG