لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۲۷

بررسی برکناری پنجمين عضو کابينه نهم و سوء مديريت احمدی نژاد در گفتگو با محسن سازگارا


در پی اعلام کنار گذاشته شدن دو تن از وزرای وزارتخانه های کلیدی دولت نهم، محمود احمدی نژاد برای سرپرستی وزارت نفت، غلامحسین نوذری، مدیر عامل فعلی شرکت ملی نفت ایران، و برای سرپرستی وزارت صنایع و معادن، علی اکبر محرابیان مسئول سهمیه بندی بنزین را معرفی کرده است. این در حالی است که هنوز هیچ دلیل رسمی از سوی دولت وی مبنی بر علل برکناری دو تن از وزرای کابینه، اعلام نشده است.

بنا به گزارش منابع آگاه از ایران، یکی از دلایل برکناری وزیر نفت جمهوری اسلامی، عدم توانایی وی در جذب سرمایه گذاری شرکت های معتبر نفتی در طی دو سال اخیر بوده است.

بنا به گزارشهای رسیده، اختلافات کاری برخی وزیران کابینه دولت نهم، با محمود احمدی نژاد اوج گرفته، و انتظار می رود، مدیران دیگری از دولت نهم کنار گذاشته شوند.

در این ارتباط دکتر محسن سازگارا پژوهشگر میهمان دانشگاه هاروارد، و آگاه سیاسی در گفتگویی با صدای آمریکا، با اشاره به سوء مدیریت، رییس جمهوری ایران، دلیل نارضایتی محمود احمدی نژاد، از عملکرد وزیر نفت، مبنی بر ناتوانی در جذب سرمایه گذاری شرکت های معتبر بین المللی در صنعت نفت ایران را، نتیجه اعمال فشارهای مقامات آمریکایی در سطح بین المللی بر موسسات مالی و اعتباری دنیا ذکر کرد.

دکتر محسن سازگارا پیش بینی می کند به دلیل فشارهای موجود بین المللی، جملگی وزیرانی که در راس وزراتخانه نفت ایران به کار گمارده شوند، توفیقی در جذب سرمایه گذاری های خارجی، نخواهند داشت.

XS
SM
MD
LG