لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۲۶

بوش و سارکوزی مذاکراتشان را صريح و صادقانه توصيف کردند" hspace=2 src="/persian/images/AFP_Bush_sarkozy_maine_11aug2007_eng_1951.jpg" width=210 align=left vspace=2 border=0>پرزيدنت بوش و نيکلا سارکوزی رئيس جمهوری فرانسه ميگويند فرانسه و آمريکا در بعضی مسائل نظراتی متفاوت دارند اما اين نبايد بر مناسبات گرم و دوستانه دو کشور اثر بگذارد.

پرزيدنت بوش ديروز از آقای سارکوزی در خانه شخصی اش در ساحل اقيانوس اطلس در ايالت مين ، برای ناهار و گفتگوهائی غير رسمی که قريب يک ساعت طول کشيد، استقبال کرد.

پرزيدنت بوش ميگويد گفتگوهايشان در باره مسائلی نظير جنگ عراق و غنی سازی اورانيوم در ايران صريح و صادقانه بود.

پرزيدنت بوش گفت اختلاف نظر گذشته بر سر جنگ عراق مانع از تلاش های دو کشور برای کمک به حل و فصل مشکلات ديگر نظير منازعات لبنان و دارفور سودان نخواهد شد.

آقای سارکوزی با ابراز موافقت گفت اختلاف نظرهای واشنگتن و پاريس نظير اختلاف نظرهائی است که کم و بيش ميان خانواده ها و دوستان وجود دارد.

آقای سارکوزی يادآوری کرد که آمريکا و فرانسه متحدان و دوستانی هستند که سابقه آن به بيش از دو قرن پيش بازميگردد و گفت فرانسه همواره آمريکا را به عنوان مظهری از آزادی ستوده است.

دو رهبر ديروز مدتی را به قايق سواری در آبهای ساحلی اقيانوس اطلس گذراندند.

مذاکرات ديروز رهبران آمريکا و فرانسه طولانی ترين و جامع ترين مذاکراتی بود که پس از پيروزی آقای سارکوزی در انتخابات ماه مه رياست جمهوری فرانسه انجام گرفته است.

مقامات کاخ سفيد اين مذاکرات را شروع دورانی جديد در مناسبات دو کشور توصيف کرده اند.

XS
SM
MD
LG