لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۲

ايران از تکميل تحقيقات راجع به دو محقق آمريکائی ايرانی تبار محبوس خبر داده است


ايران ميگويد تحقيقات راجع به دو آمريکائی ايرانی تبار توقيف شده در تهران به اتهام لطمه زدن به امنيت کشور را تمام کرده است. حسن حداد، معاون دادسرای تهران امروز به وسائل ارتباط جمعی دولتی ايران گفت پيش از آنکه در باره هاله اسفندياری و کيان تاجبخش تصميمی گرفته شود هر دو يک سری کارهای نوشتاری دارند که بايد انجام بدهند. وی نگفت اين کارهای نوشتاری چيست؟

خانم اسفندياری و آقای تاجبخش از ماه مه که توقيف شدند در يک زندان امنيتی در تهران حبس شده اند.

معاون دادستان تهران ميگويد پرونده علی شاکری، سومين آمريکائی ايرانی تباری که در ماههای اخير توقيف شده است ربطی به اين دو محقق ندارد. به گفته وی هنوز خيلی زود است که بتوان در باره اتهامات اين فعال صلح جزئياتی منتشر شود.

معاون دادستان تهران در باره پرناز عظيما، چهارمين آمريکائی ايرانی تباری، که ژورناليست است و ممنوع الخروج شناخته شد، توضيحی نداد. خانم عظيما برای راديوی آمريکائی فردا کار ميکند و مقامات ايرانی گذرنامه وی را از ژانويه گذشته ضبط کرده اند.

ماه گذشته تلويزيون ايران ويديوئی را پخش کرد که بنظر ميرساند خانم اسفندياری و آقای تاجبخش به تلاش برای تبديل ايران به يک دمکراسی غربی اعتراف می کنند. واشنگتن ميگويد اين اظهارات بزور گرفته شده است، و تهران را به بدرفتاری با توقيف شدگان متهم کرده است.

XS
SM
MD
LG