لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۳۸

محله کردنشين شهر نفتی کرکوک عراق صحنه يک انفجارمرگبار بود


پليس عراق ميگويد انفجار يک بمب اتوموبيلی در بازار شهر شمالی کرکوک امروز دست کم هشت نفر را کشت و دهها نفر را مجروح کرده است. مقامات ميگويند حمله در محله کردنشين اين شهر نفتی رخ داد که در روزهای اخير صحنه تشديد خشونت های قومی بوده است.

در همين حال ارتش آمريکا اعلام کرد در نخستين ساعت های بامداد روز جمعه هنگامی که يک هليکوپتر آمريکا ناگزير از آن گرديد که به طور اضطراری در شهرعمدتاً سنی نشين يوسفيه در جنوب بغداد فرود آيد، دوسربازمجروح شدند. ارتش آمريکا می گويد هليکوپترهنگامی که ناگزيراز فرود گرديد، برای يک مأموريت برنامه ريزی شده پشتيبانی فراهم می آورد.

ارتش در اعلاميه ای جداگانه از کشته شدن پنج تروريست و دستگيری سی و دو مظنون در عمليات بيست و چهار ساعت گذشته در بغداد و شمال آن خبر داده است.

در بغداد هزاران پليس عراقی از محله کاظميه حراست ميکنند که صدها زائر شيعه برای شرکت در آئين سالانه يادبود درگذشت دوازده قرن پيش امام موسی کاظم در آنجا جمع شده اند.

مقامات عراقی در سه روزه برگزاری اين آئين که فردا به پايان ميرسد، برای جلوگيری از حملات سُنّی ها، حرکت وسائط نقليه را در بغداد ممنوع کرده اند.

سال گذشته بيست زائر شيعه هنگامی که روانه آرامگاه امام بودند کشته شدند.

آئين دو سال پيش نيز با زير دست و پارفتن رائران در پی وحشت ناشی از شايعه حضور يک بمب گذار انتحاری در ميان آنان همراه بود که دست کم هزار کشته بجا گذاشت.

XS
SM
MD
LG