لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۰۷

سربازان اسرائيلی به زور شهرک نشينان هبرون را بيرون کردند


نيروهای انتظامی اسرائيلی شهرک نشينان کليمی را بزور از خانه های تحت اشغال ايشان در محوطه بازار شهر هبرون واقع در کرانه باختری، که اغلب مورد مشاجره اسرائيلی ها و فلسطينيان واقع می شد، بيرون کردند.

هنگامی که پليس صبح امروز (سه شنبه) برای تخليه وارد شهرشد کشمکشهايی روی داد، و شهرک نشينان و هوادارانشان به سمت پليس سنگ پرتاب و بيش از دوازده پليس را مجروح کردند. شهرک نشينان از پيش درب ورودی منازلشان را چفت و بست زده بودند، و پليس با توسل به زور همه سد ها را شکسته و ساکنان را يکی يکی با خود برد. يازده شهرک نشين در اين ماجرا دستگير شدند.

در اين ميان معلوم شد دو خانواده شهرک نشين هشدارهای دولت را ناديده گرفته و ماهها بطور غير قانونی چندين آپارتمان را اشغال کرده بودند.

روز دوشنبه (ديروز) ارتش اسرائيل اعلام کرد که بر عليه دوازده سرباز ارتدوکسی که از شرکت در اين عمليات تخليه ای امتناع ورزيدند مقرارت تنبيهی به اجرا گذاشته خواهد شد. در اعلاميه ارتش آمده که از شرکت اين سربازان در عمليات رزمی جلوگيری خواهد شد.

در سال ۱۹۹۴ هنگاميکه يک شهرک نشين کليمی بنام باروخ گولدستين بروی معبدی در بازار هبرون (که مورد احترام کليميان و مسلمانان است) آتش گشود و باعث مرگ ۲۹ فلسطينی شد، محوطه اين بازار بروی کليميان بسته بود. از آن زمان تاکنون شهرک نشينان کليمی همواره سعی می کردند به منطقه هبرون بازگردند.

XS
SM
MD
LG