لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۴۵

امداد کمی بسوی قربانيان سيلابهای جنوب آسيا ارسال شده است


در حاليکه امدادگران برای رسيدگی به وضعيت بيش از ۲۰ ميليون کسانی که بر اثر بارانهای موسمی مانسون تلاش می کنند، نااميدی و بيچارگی قربانيان سيلابهای هند، بنگلادش و نپال در حال افزايش است. به گفته مقامات در ايالت بيهار (هند) که هليکوپترهای ارتش آغاز به رساندن بسته های حاوی آب و غذا کرده اند، اينجا و آنجا بر سر کمک های رسيده نزاع هايی در گرفته است.

در عين حال، روز دوشنبه ازدحام در يک قايق باعث برگشتن آن در طغيانهای رودخانه گنگ در ايالت بيهارشد. بيم آن می رود که اکثريتی از يکصد نفر مسافران آن غرق شده باشند.

از زمان آغاز بارانهای موسمی هند تاکنون بيش از ۱۲۰۰ نفر در اين کشور کشته شده اند. بيشترين صدمات تاکنون بر بخش هايی از مناطق شمالی و شرقی هندوستان (ايالات بيهار، اوترپرادش، و آسام) وارد آمده است.

آمار رسمی در بنگلادش حاکی از کشته شدن ۱۵۶ نفر دارد. سيلاب و زمين روش در نپال نزديک ۹۰ نفر قربانی گرفته است.

گزارشهای اخير حاکی است که سطح آب اکنون تنزل پيدا کرده، اما مقامات نسبت به گرسنگی و شيوع امراض مسری اظهار نگرانی می کنند.

بارانهای موسمی جنوب آسيا از ماه ژوئن آغاز و تا سپتامبر ادامه دارد. اين بارانها با اينکه باعث مرگ و مير و ببار آمدن خستارات زيادی می شود، در کشاورزی منطقه هم نقش مهمی را بازی می کند. باران های امسال بيش از حد معمول شديد بوده است.

XS
SM
MD
LG