لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۶

طراح بمب گذاريهای منجر به خشونت های فرقه ای در عراق کشته شد


ارتش آمريکا در عراق ميگويد نيروهای ائتلاف طراح بمب گذاريها در يک زيارتگاه شيعيان را، که به خشونت های فرقه ای در آن کشور منجر شد، کشته اند.

مقامات نظامی ميگويند حسام ال بدری، که در شبکه القاعده عراق امير استان صلاح الدين شناخته ميشد، روز پنجشنبه در جريان عملياتی در حومه شهر شمالی سامره کشته شد.

او مسئول دو حمله به زيارتگاه موسوم به حرمين عسکرين بود.

نخستين بمب گذاری که در فوريه سال گذشته انجام گرفت گنبد طلائی زيارتگاه را نابود کرد، که موجی از خشونت های فرقه ای منجر به کشته شدن هزاران نفر را در پی داشته است . حمله ای ديگر در ژوئن گذشته نيز که دو مناره زيارتگاه را ويران کرد، به وی نسبت داده ميشود .

ارتش همچنين ميگويد سربازان چهار تروريست را در جريان عملياتی که امروز در نقاط مختلف عراق انجام گرفت کشتند و هفت مظنون را دستگير کردند. ارتش ضمنا از کشته شدن چهار سرباز آمريکائی در انفجار يک بمب جاده ای و عمليات رزمی در دو روز گذشته خبر داده است.

در بغداد نيز پليس از کشته شدن دست کم يازده غير نظامی و مجروح شدن بيش از ده نفر ديگر در جريان منفجر شدن پمپ بنزينی در شرق پايتخت خبر داده است که با خمپاره مورد حمله قرار گرفته بود.

امروز همچنين يک دستيار ارشد مقتدا صدر واعظ افراطی شيعه از سوء قصدی که عليه جان وی در بغداد ترتيب داده شده بود جان سالم بدر برد.

XS
SM
MD
LG