لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۲۲

تعطيلات سارکوزی در آمريکا


محمد رضا شاهيد خبرنگار بخش فارسی صدای آمريکا در پاريس گزارش ميدهد:

روز جمعه بود که اعلام شد که آقای نیکلا سارکوزی رئیس جمهور فرانسه به همراه همسر وفرزند پسرش لوئی برای تعطیلات به شرق آمریکا رفته اند. محل اقامت آقای سارکوزی دهکده ای سرسبزبنام ولف برو مکانی است قدیمی در حاشیه رودخانه که تا بوستون صد وشصت کیلومتر فاصله دارد.

نماینده مجلس از حزب سوسیالیست فرانسه آقای رونه دوسیر میگوید هزینه این سفر از کجا تامین شده زیرا اجاره این مکان هفته ای بیست و دو هزار یورو است. سخنگوی الیزه گفته که آنها با یک پروازعادی و به دعوت دوستان به این مکان رفته اند.

روزنامه نگاران میگویند خانه ییلاقی متعلق به آقای مایک آپی یکی از مدیران سابق مایکروسافت یعنی از نزدیکان آقای بیل گیتس است. در دهکده ولف برو حدود شش هزار نفر سکونت دارند ،منطقه ای آرام که ساکنانش جدا از آمد وشد های گردشگران، در صدد برگزاری جشنی بمناسبت صدمین سال تاسیس بیمارستان خود هستند.

نکته دیگر اینکه در یکصد کیلومتری همین مکان ،منطقه کنبونک پورت خانه بزرگی متعلق به خانواده بوش قرار دارد که در اوائل ماه ژوئیه میزبان آقایان بوش و پوتین بود.

در فرانسه رقبای سیاسی با آنکه فصل تعطیلات آغاز شده به چالش های خود ادامه میدهند.

آقای فرانسوآ هولاند دبیر حزب سوسیالیست فرانسه که خود در سن تروپه مشغول استراحت است در مصاحبه اش با روزنامه لو پاریزین میگوید ما در کشور نخست وزیر و وزیر نداریم وآقای سارکوزی در همه کارها دخالت میکند.

تعطیلات قبلی آقای سارکوزی در مالت هم مورد انتقاد قرار گرفته بود ولی درولف برو یکی از اعیانی ترین و آرامترین استراحتگاه های آمریکا پلیس کار خود را میکند و یکی از عابرین میگوید ما مزاحم استراحت و زندگی خصوصی آقای سارکوزی نمیشویم وسپس از خبرنگارخبرگزاری فرانسه می پرسد خوش آمدید آقای سارکوزی رابه فرانسه چگونه می نویسند و چگونه تلفط میکنند

XS
SM
MD
LG