لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۲۷

ارتش افغانستان در ولايت غزنی اعلاميه اخطار برای عمليات نظامی پخش کرده است 


ارتش افغانستان با پخش اعلاميه های اخطار در ولايت غزنی از احتمال انجام عملياتی نظامی در آن ولايت خبر داده است، که طالبان بيست و يک تبعه کره جنوبی را در اسارت دارد. يک مقام ارشد محلی گفت اعلاميه ها امروز در چند ناحيه اين ولايت پخش شده است. با اينحال وزارت دفاع افغانستان ميگويد اعلاميه ها راجع به عمليات جاری نظامی است و به وضعيت گروگانگيری ربطی ندارد.

امروز اندکی پس از انقضای جديد ترين ضرب الاجل طالبان برای کشتن گروگان ها يک سخنگوی طالبان گفت اين بيست و يک نفر هنوز زنده هستند. گروگانگير ها تا کنون دو نفر از گروگان ها را کشته اند. طالبان اخطار داده است اگر دولت زندانيان اين گروه را با گروگان ها مبادله نکند، کشتن گروگان ها را از سر ميگيرد.

در سئول بستگان گروگان ها از مقامات سفارت آمريکا برای کمک به مذاکرات مربوط به آزاد ساختن آنها درخواست کمک کردند . پيشتر يک سخنگوی وزارت امورخارجه آمريکا گفته بود ميان آمريکا و مقامات کره جنوبی در باره ا بحران تماس هائی دائم جريان دارد، اما وارد جزئيات نشد.

بيست و سه تبعه کره جنوبی روز نوزدهم ژوئيه در راه سفر به قندهار از کابل ، که ولايت پايگاه طالبان محسوب ميشود، ربوده شدند. اين گروه مسيحيانی هستند که داوطلبانه برای خدمات خيريه به افغانستان سفر کرده بودند. تاکنون اجساد دو نفر از آنان در ولايت غزنی پيدا شده است.

XS
SM
MD
LG