لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۵۲

کره جنوبی قتل«بيرحمانه» دومين گروگان توسط طالبان را محکوم کرد


طالبان ساعت ۷ و ۳۰ دقيقه بامداد روز چهارشنبه را بعنوان ضرب الاجل برای آزاد کردن بيست و يک گروگان باقيمانده کره جنوبی در برابر انجام درخواست های خود، اعلام کرد.

مهلت جديد يک روز پس از کشتن دومين گروگان اعلام شد. پليس در مرکز افغانستان جسد دومين گروگان کره جنوبی که توسط طالبان کشته شد را امروز پيدا کرد، و سفارت کره جنوبی هويت جسد را که متعلق به سونگ سين بيست و نه ساله بود، تأييد کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه کره جنوبی گفت که آن کشور نميتواند خشم خود از طالبان را برای اين قتل «بيرحمانه» پنهان کند. وی گفت کره جنوبی قدرتی بر روی دولت افغانستان ندارد که از آزاد کردن زندانيان امتناع ميکند و از طالبان خواست از کره جنوبی کاری را نخواهد که قادر به انجام آن نيست.او خاطر نشان کرد که رئيس جمهوری کره جنوبی کماکان با انجام اقدام نظامی برای آزاد سازی گروگانها مخالف است هرچند شکيبائی آن کشور حدی دارد.

مقامات ميگويند جسد قربانی امروز، سه شنبه، در ولايت غزنه در نزديکی جائی که بيست و سه کره ای در روز نوزدهم ژوئيه ربوده شدند، کشف شده است.

مردی که خود را سخنگوی طالبان در افغانستان معرفی می کرد، روز دوشنبه اعلام کرد که طالبان به دنبال عدم اقدام دولت افغانستان در آزاد ساختن زندانيان طالبان، دومين گروگان کره جنوبی را به قتل رسانيد.

گزارش های خبری به نقل از يوسف احمدی، مردی که خود را سخنگوی طالبان می داند، حکايت از آن داشت که ساعت ٨ و ٣٠ دقيقه بعد از ظهر به وقت محلی يک شهروند مرد کره جنوبی موسوم به سونگ سين به ضرب گلوله کشته شد و جسد وی در منطقه قره باغ در ولايت غزنه در جنوب افغانستان رها گرديد.

طالبان هشدار داد اگر دولت افغانستان همچنان خواست های طالبان را مورد بی توجهی قرار دهد، طالبان گروگان های بيشتری را به قتل خواهد رسانيد.

در همين حال شبکه تلويزيونی عرب زبان الجزيره روز دوشنبه نواری ويديوئی را از گروهی از زنان گروگان پخش کرد که روسری بر سرداشتند و در حالی که ربايندگان در پشت سر آنان ايستاده بودند، روی زمين نشسته بودند.

XS
SM
MD
LG