لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۳۸

چهارمين فرزند بن لادن با یک خانم انگلیسی ازدواج کرد


هفته پیش اعلام شد که چهارمین فرزند بن لادن (عمر بن لادن، بیست وهفت ساله) با یک خانم پنجاه و یک ساله انگلیسی بنام جین فلیکس براون ازدواج کرد. عمر که از ازدواج پيشين خود صاحب یک فرزند است میگویدازاینکه همسر جدیدش بیست وچهار سال بیشتر از اوسن دارد ویا اینکه صاحب نوه باشد ایرادی نمیبیند. ایندو یکدیگر رادرشرم الشیخ ملاقات کرده بودند.

زمانی سئوال این بود که مخارج خانم براون، که بسیاری او را لیدی جین خطاب می کنند، از کجا تامین میشد. اما بعدا روشن شد شوهران سابق او بدلیل داشتن فرزندان متعدد بطور داوطلبانه هر ماه برایش مبلغی حواله می کرده اند.

در باره خانم جین فلیکس براون اطلاعات زيادی در دست نيست. اوتا کنون پنج بار ازدواج کرده است. اولین بار در شانزده سالگی در لندن با یک دانشجوی اهل عربستان سعودی ازدواج کرد. او مدعی است در آن زمان اسامه بن لادن در اولین مراسم ازدواجش حضور داشت. حاصل این ازدواج یک پسربنام داوید است، ولی نام خانوادگی او محرمانه نگاه داشته شده است.

پنج سال بعد جین با ثروتمندی بنام فیليپ توماس ازدواج کرد. سومین ازدواج اوبا جان مات کلف، مردی که عاشق موتورسیکلت های سریع و بزرگ بود، از چند هفته تجاوز نکرد. کمی پس از آن با مرد ثروتمندی بنام جان وآکفیلد عقد ازدواج بست، که اینبار هم ازدواج آنها چند ماهی بيش دوام نیاورد. چهارمين ازدواج او با فردی بنام اندی در سال ۱۹۹۸ ده سال دوام آورد.

آنهائی که خانم جین را میشناسند میگویند او دروغ زیاد میگوید وحتی عقیده دارند که جین فلیکس براون نام حقیقی او نیست. برای مثال هربار که به مصر میرود او را زینا موحا مداح الصباح خطاب میکنند، عنوانی از درباریان کویت که مدعی قوم وخویشی با آنها را دارد.

او با عمر بن لادن در ماه سپتامبرگذشته درقاهره آشنا شد. نحوه ودلیل عاشق شدنش را اینگونه توصیف کرد که سه روز پس از آنکه مردی را باچشمانی آرام وغمگین و هیکلی مردانه دیده بود، عمر به او تلفن کرد و گفت که فرزند چهارم بن لادن است. زمان در برابر سرعت عشق و دلدادگی آنها به لحظه اندازه گیری میشود. پس از یک هفته جین به بریتانیا بازگشت و هفت ماه تمام راز ونیاز آنها از طريق تلفن انجام گرفت. جین در اين خصوص گفت: «برخی روزها شانزده ساعت پای تلفن میماندیم ، هزینه ای برای سازمان های اطلاعاتی سیا CIA و MI6 (سازمان اطلاعاتی بريتانيا) که ناچار به شنود و مطالعه شانزده ساعت مکالمه ما بودند.»

جين ادامه داد: «در آوریل با هواپیما به قاهره برگشتم. میدانستم عمر خجالتی است، برای همین من از او خواستگاری کردم. گفتم، آیا میخواهی با من ازدواج کنی؟ او پاسخ داد بله وتنها پس از ازدواج بود که دست هم راگرفتیم. در این روز بود که به او گفتم از خالکوبی پشت من که نقش یک عنکبوت را تصویر میکند نترسد.»

شهرک مولتن در بریتانیا با بازگشت جین آرامش گذشته را ندارد زیرا روزنامه نگاران به آنجا هجوم آورده اند. بقال شهرک میگوید: «جین دیوانه است. برادرزاده ام در عراق است و امیدوارم شوهر جدیدش هرگز اجازه ورود به بریتانیا را بدست نیاورد.»

از هوش و ذکاوت خانم بن لادن اینکه میخواهد کتابی را منتشر کند و اگر بشود در فیلمی هم بازی کند. تمام تلاش امروز او به گفته خودش فقط برای اخذ ویزا برای عمر بن لادن است. وی می گوید عمر مردی پاک و مهربان است وبه کسی هم بدی نکرده است.

عمر بن لادن از همسر چهارم اسامه بنام نجواست. او در سال ۲۰۰۰ ميلادی افغانستان را ترک و سپس به سودان و جده رفت.

برای برخی هزار و یکشب ورق تازه ای خورده وداستان تازه ای را رو کرده است.

XS
SM
MD
LG