لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۱۶

اولمرت ميگويد با معامله بيست ميليارد دلاری تسليحاتی آمريکا و اعراب مخالفتی ندارد


اهود اولمرت نخست وزير اسرائيل ميگويد وی منتظر افزايش کمک نظامی آمريکا به اسرائيل است و با طرح آمريکا برای فروش تسليحات به دولت های عرب مخالفتی ندارد. آقای آولمرت گفت طرح آمريکا برای فروش بيست ميليارد دلار تسليحات پيشرفته به عربستان سعودی و ديگر کشورهای عرب قابل درک است. وی گفت اسرائيل ضرورت تحکيم مناسبات با کشورهای ميانه روی عرب را که در مقابل ايران هستند درک ميکند.

آقای اولمرت امروز همچنين گفت آمريکا فروش تسليحات به اعراب را با افزايش کمک نظامی به اسرائيل جبران ميکند. آقای اولمرت گفت کمک آمريکا که معادل سه ميليارد دلار در سال، و برای يک دوره ده ساله خواهد بود، افزايشی بيست و پنج درصدی را نشان ميدهد.

کاندوليزا رايس وزير امورخارجه آمريکا قرار است رسما معاملات تسليحاتی را اعلام کند. خانم رايس و رابرت گيتس وزير دفاع آمريکا روز دوشنبه برای کسب حمايت اعراب در تقويت عراق و مذاکره در باره معاملات تسليحاتی روانه خاورميانه ميشوند.

مقامات آمريکائی ميگويند واشنگتن تحکيم مناسبات با متحدانش در خاورميانه را با هدف ايجاد حائلی در مقابل ايران دنبال ميکند، که به تلاش برای توليد تسليحات اتمی متهم کرده است.

XS
SM
MD
LG