لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۵

نخست وزير ژاپن ممکن است از رای دهندگان برای اولين کارنامه خود نمره قبولی نگيرد


سياستمداران ژاپنی امروز، شنبه، در آستانه انتخاباتی که فردا يکشنبه انجام خواهد گرفت، و ممکن است دولت شينزائو آبه کنترل بر پارلمان را از دست بدهد، يک بار ديگر خواست هايشان را با رای دهندگان در ميان گذاشتند.

آقای آبه ، خود در اجتماعی در توکيو از رای دهندگان خواست به حزب ليبرال دموکرات او قدرت بدهند اصلاحات مورد نظر او را عملی کند.

انتخابات فردا، نخستين ارزيابی ملی از کارنامه آقای آبه است که در سپتامبر گذشته به قدرت رسيد. نظر سنجی ها حاکی از آن است که ائتلاف حاکم ممکن است در رای گيری فردا کنترل بر مجلس اعلای پارلمان را از دست بدهد. آقای آبه از اشتباهات و جنجال هائی آسيب ديده است که وزيران کابينه او مرتکب شده اند، و استعفای سه نفر از آنان و خودکشی نفر چهارم را در پی داشته است.

بعضی از تحليلگران ميگويند گم شدن پنجاه ميليون سابقه بازنشستگی مهم ترين موضوع در تصميم گيری رای دهندگان در انتخابات است، زيرا بسياری نگران پول های بازنشستگی خود هستند.

اندرو هوروات، يک استاد علوم اقتقادی و مدعو دانشگاه کيئيزائی توکيو ميگويد خواست های نخست وزير با خواست های مردم تفاوت دارد و همين ممکن است عامل باخت عمده ای برای حزب ليبرال دمکرات شود. اگر نتايج انتخابات فردا چنين باختی را ارائه دهد در آن صورت اعضای حزب ممکن است رهبر جديدی انتخاب کنند که نخست وزير نيز خواهد شد.

XS
SM
MD
LG