لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۹

پرزیدنت بوش: برای حل مناقشه اسراییل و فلسطینیان کنفرانس بین المللی تشکيل شود


پرزیدنت بوش: برای حل مناقشه اسراییل و فلسطینیان کنفرانس بین المللی تشکيل شود
پرزیدنت بوش: برای حل مناقشه اسراییل و فلسطینیان کنفرانس بین المللی تشکيل شود

پرزیدنت بوش پیشنهاد کرده است به منظور پشتیبانی از یک راه حل دو کشوری برای مناقشه اسراییل و فلسطینیان ، یک کنفرانس بین المللی تشکیل شود. این کنفرانس شامل نمایندگان دو طرف و نیز نمایندگانی از کشورهای همسایه آنها خواهد بود ، که مایل هستند از چنین راه حلی پشتیبانی کنند، خشونت را محکوم سازند ، حق موجودیت اسرائیل را برسمیت بشناسند و خود را به تمام قرار دادهای گذشته بین اسرائیل و فلسطینیان پای بند بدانند.

آقای بوش گفت استیلای قهر آمیز و خشونت بار سازمان تروریستی حماس بر غزه، گزینش مشخصی به فلسطینیان عرضه کرده است:
*** نگرش و تصوری است که حماس دارد و جهان آنرا دید – با آدمکشان در ماسک های سیاه، و اعدام های سرپائی ، که هرج و مرج و رنج مردم را تضمین می کند، و ناراحتی های آنها را همیشگی می سازد. آنها آینده خود را به حامیان خارجی حماس در سوریه و ایران تسلیم خواهند کرد.

آقای بوش اما گفت گزینه امید بخش تری نیز وجود دارد:
**** نگرش پرزیدنت محمود عباس و سلام فیاض نخست وزیر. نگرش دولت آنها، تصویر کشوری صلحجو بنام فلسطین بعنوان وطن مردم فلسطین. برای واقعیت بخشیدن به چنین تصویری، این رهبران در تلاش هستند نهاد های یک دمکراسی مدرن را پی ریزی کنند.

تند روهائی که به تروریسم پای بندند، با دمکراسی مخالفند و همچنان در جستجوی نابودی اسرائیل هستند، این تصویر و نگرش امید بخش را تهدید می کنند.

پرزیدنت بوش یاد آور می شود ملت ها باید در کنار مردان و زنان شجاعی که در راه صلح تلاش می کنند بایستند. او می گوید ما باید نشان دهیم که در برابر افراط گرائی و خشونت در کنار شکیبائی و والائی ایستاده ایم. در مقابل هرج و مرج و قتل، ما از قانون و عدالت پشتیبانی می کنیم. و در برابر ترور، بدگمانی ، منفی بافی و خشم، ما حامی صلح در بیت المقدس هستیم.

XS
SM
MD
LG