لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۱۹

مالکی از پارلمان عراق خواستار لغو يا کوتاه کردن تعطيلات تابستانی شد


نوری المالکی نخست وزير عراق از پارلمان آن کشور خواستار لغو و يا کوتاه کردن تعطيلات تابستانی و تصويب قوانينی شده است که وی آنها را برای ثبات در عراق حياتی ميداند.

پارلمان قرار بوده است تمامی ماه اوت را برای تعطيلات تابستانی به اصطلاح پارلمانی در حالت تنفس بگذارند اما مقامات آمريکائی آقای مالکی و پارلمان عراق را برای تصويب لوايحی که هدف آنها مهار کردن خشونت های فرقه ای و برطرف ساختن اختلافات شديد ميان اکثريت شيعه، اقليت سُنّی و کردهاست زير فشار گذاشته اند.

يکی از اين لوايح توزيع عادلانه درآمدهای نفتی را مدّ نظر دارد و دومی در باره بازگرداندن اعضای حزب بعث صدام حسين به دولت عراق است.

در همين حال به گزارش واشنگتن پست سفير آمريکا در عراق از دولت بوش خواسته است به تمامی عراقی هائی که در عراق به استخدام دولت آمريکا درآمده اند ويزای مهاجرت بدهد.

واشنگتن پست ميگويد رايان کروکر از آن نگران است که عراقی های کارمند دولت آمريکا اگر اطمينان نداشته باشند که می توانند راهی امن به آمريکا داشته باشند از کشور فرار خواهند کرد.

واشنگتن پست ميگويد اين درخواست آقای کروکر زمانی مطرح شده است که دولت سعی ميکند برای انبوهی از عراقی هائی که از سال گذشته با شروع خشونت های فرقه ای به کشورهای همسايه پناه برده اند راه حلی پيدا کند.

واشنگتن پست ميگويد آمريکا از اکتبر گذشته تا کنون فقط صد وسی و سه آواره عراقی را پذيرفته است در حاليکه که پيش بينی شده بود امور مربوط به پذيرش هفت هزار نفر را تا پايان سپتامبر به انجام برساند.

XS
SM
MD
LG