لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۶

ژنرال آمريکائی مستقر در عراق ميگويد زمان بيشتری برای برقرار کردن امنيت لازم است


فرماندهان ارتش آمريکا در عراق می گويند نيروهای ائتلاف برای تثبيت اوضاع عراق و آموزش نيروهای امنيتی اين کشور جهت حفاظت از صلح، به زمان بيشتری نياز دارند.

ژنرال والتر گاسکين فرمانده نيروهای آمريکا در استان الانبار روز جمعه اظهار داشت حملات دشمن در استان الانبار در سال جاری مرتباً رو به کاهش بوده است. ژنرال گاسکين افزود با اين حال برای تشکيل نيروهای عراق به گونه ای که بتوانند عهده دار مسئوليت های امنيتی شوند، به چند سال ديگر زمان نياز هست.

ژنرال ريک لينچ، يک فرمانده ديگر آمريکائی، در مصاحبه ای با خبرگزاری آسوسيتد پرس اظهار داشت اگراقدامات مربوط به تشکيل نيروهای عراق تا پيش از چنين وقتی در سال آينده رو به قهقرا بگذارد، ارتش با خطراز دست دادن دست آوردهای امنيتی مواجه خواهد بود. ژنرال لينچ فرماندهی نيروهای ائتلاف را در جنوب بغداد برعهده دارد.

اين پيش بينی ها هنگامی صورت می گيرد که سياستمداران مستقردر واشنگتن در حال بحث خروج نيروهای آمريکا از عراق هستند.

درهمين حال ارتش آمريکا روز جمعه از کشته شدن دو سربازآمريکائی در جنوب بغداد به وسيله بمب های کنار جاده ای خبرداد. ارتش بريتانيا نيز اعلام داشت سه تن از سربازان اين کشور روز پنجشنبه براثر اصابت خمپاره جان خود را از دست دادند.

ارتش آمريکا همچنين اعلام کرد نيروهای ائتلاف در جريان حملاتی در سراسرعراق در روز جمعه، سه تروريست را از پای در آوردند و ٤٤ فرد مظنون را بازداشت کردند.

XS
SM
MD
LG