لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۲

حزب دمکرات آمريکا راه حل سياسی را تنها چاره مقابله با خشونت درعراق ميداند


رئيس کميته نيروهای مسلح در سنای آمريکا، که از حزب دمکرات است، امروز از پيام راديوئی هفتگی حزب برای تاکيد بر حمايت از لايحه ای استفاده کرد که خواستار فراخوانی نيروهای آمريکائی از عراق است.

کارل له وين از ايالت ميشيگان در ميانه غربی آمريکا، که يکی از تدوين کنندگان لايحه ای است که جمهوريخواهان در سنای آمريکا هفته پيش جلوی تصويب آن را گرفتند ميگويد برای مقابله با خشونت در عراق راه حلی نظامی وجود ندارد و توافقی سياسی ميان رهبران عراق تنها راه حل ممکن است.

سناتور له وين گفت فراخوانی سربازان آمريکائی از عراق رهبران عراق را برای رسيدن به توافق و پيشرفت زير فشار ميگذارد . سناتور له وين گفت اگر رهبران عراقی فکر کنند که آينده آنها به دست آمريکاست، به اتلاف وقت و اهمال ادامه ميدهند.

اکثريتی از سناتورها به محدود ساختن بحث و گفتگو در باره لايحه برای رای گيری نهائی به آن رای داند اما شمار آنان به شصت نفری نرسيد که آئين نامه رای گيری مقرر داشته است.

دولت بوش از کنگره تحت کنترل دمکرات ها خواسته است تا سپتامبر که قرار است گزارش وضعيت عمليات جنگی در عراق ارائه شود صبر کند. کاخ سفيد ميگويد آن گزارش ارزيابی روشنی را از چگونگی عمليات موسوم به تقويت نيروها ارائه خواهد داد.

XS
SM
MD
LG