لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۴۰

بوش خواستار تصويب بودجه افزايش حقوق سربازان و مخارج  بهبود تجهيزات نظامی شد


پرزيدنت بوش از قانونگزاران خواسته است ورای تضادهای حزبی قانونی وضع کنند که تجهيزات نظامی را بهتر کند و حقوق سربازان را بالا ببرد.

پرزيدنت بوش امروز پس از ملاقاتی خصوصی که در کاخ سفيد با سربازان قديمی و بستگان نيروهای نظامی داشت اين خواست را مطرح کرد.

پرزيدنت بوش گفت حتی قانونگزارانی هم که در کنگره با نحوه عمل دولت او در جنگ عراق مخالف اند بايد از افزايش حقوق برای سربازان حمايت کنند .

رئيس جمهوری جمهوريخواه آمريکا قانونگزاران دمکرات را سرزنش کرد و گفت آنها بحث راجع به تامين مخارج جنگ را به بحثی سياسی برای فراخوانی سربازان از عراق مبدل کرده اند.

پرزيدنت بوش همچنين از اينکه قانونگزاران بدون تصويب يک لايحه جامع تامين مخارج جنگ برای استفاده از تعطيلات تابستانی ماه اوت آماده ميشوند ابراز ناخشنودی کرد.

پرزيدنت بوش در ماه مه يک مصوبه کنگره را امضاء کرد که حاوی مجوّز خرج کردن صد ميليارد دلار در عمليات نظامی عراق و افغانستان است. اين بودجه برای مخارج تا آخر سپتامبر کافی است.

مجلس نمايندگان تحت کنترل دمکرات ها هفته گذشته قطعنامه ای تصويب کرد که خواستار فراخوانی بخش اعظم نيروهای رزمی آمريکا از عراق تا اول آوريل سال آينده است. اما اين مصوبه در سنای آمريکا از رای کافی برای تصويب برخوردار نشد.

XS
SM
MD
LG