لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۳۶

آمريکا ازدستگيری يک تسهيل کننده مرتبط با انتقال تسليحات و افراد به عراق خبرداده است


ارتش امریکا در عراق می گوید نیروهای ائتلاف در جریان عملیات علیه رهبران تروریست و سلول های آنها، سه تروریست را کشتند و چهل و چهار مظنون دیگر را بازداشت کردند. به گفته یک سخنگوی نظامی اين عملیات در بغداد، رمادی و موصل انجام گرفت. هر سه ستیزه گر زمانی که سعی داشتند به نیروهای ائتلاف حمله کنند کشته شدند.

مقامات نظامی همچنين در اطلاعیه ای از دستگيری یک تروریست مظنون و دارای ارتباط هائی نزدیک با نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران خبر دادند. گفته ميشود وی که روز پنجشنبه در عملياتی در نزديکی بغوبه دستگير شد عامل فراهم ساختن تسهيلات برای انتقال تسليحات و افراد از ايران به عراق بوده است. اطلاعيه ارتش از اين مظنون همچنين به عنوان فردی ياد ميکند که انتقال بمب های جاده ای از ايران به عراق برای استفاده عليه نيروهای ائتلاف را تسهيل ميکرد. قدرت انفجار اين بمب ها بحدی است که عايق های زرهی نيز در مقابل آنها کارآئی چندانی ندارند.

ارتش امریکا می گوید روز پنجشنبه در انفجار دو بمب جاده ای در بغداد دو سرباز امریکائی جانسپردند و دو نفر دیگر مجروح شدند. ارتش بریتانیا نیز می گوید دو نفر از سربازانش در اصابت گلوله های خمپاره به پایگاه آنها در شهر بصره کشته شدند.

ايران اتهامی را که آمريکا در مورد فراهم ساختن تسليحات و تعليم ستيزه گران شيعه در عراق وارد ساخته است رد ميکند.

ايران و آمريکا در ماه مه در باره اوضاع عراق در عالی ترين سطح مذاکراتی که طی سی سال اخير ميان دو کشور انجام گرفته است، تبادل نظر کردند.هر دو طرف برای دومين دور مذاکرات در باره عراق ابراز آمادگی کرده اند.

XS
SM
MD
LG