لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۰۳

دو انفجارانتحاری در پاکستان ۳۶ کشته بجا گذاشت


دو انفجار جديد انتحاری در پاکستان دست کم سی و شش کشته بجا گذاشته است.

مقامات ميگويند دست کم بيست و نه نفر امروز هنگامی کشته شدند که يک بمب گذار انتحاری اتوموبيل خود را در نزديکی يک کاروان حامل کارگران چينی، که توسط پليس محافظت ميشد، در شهر جنوبی هوب واقع در شمال شهر بندری کراچی منفجر کرد. در اين انفجار به کارگران چينی آسيبی وارد نشد.

در شمال غربی پاکستان نيز دست کم شش مامور پليس ، و فردی ديگر، هنگامی کشته شدند که يک بمب گذار انتخاری اتوموبيل خود را به يک آموزشگاه پليس در شهر هانگو کوبيد.

شورشيان بيش از صد نفر را در بمب گذاريها و تيراندازيهائی که در يک هفته اخير در ناحيه عشايری شمال غربی پاکستان رخ داده است کشته اند.

پرويز مشرف رئيس جمهوری پاکستان ميگويد دولت او با افراطيونی رويارو و درگير شده است که پس از حمله هفته گذشته ارتش به يک مسجد افراطی در اسلام آباد بر شدت حملات خود افزوده اند.

ستيزه گران طرفدار طالبان در ناحيه عشايری وزيرستان شمالی روز يکشنبه از يک معامله صلح جنجالی با دولت خارج شدند.

ژنرال مشرف ميگويد وی برای واکنش به خشونت ها وضعيت اضطراری اعلام نميکند و برنامه برگزاری انتخابات در اواخر سال جاری را پيگيری خواهد کرد.

هفته گذشته هفتاد و پنج نفر در حمله نيروهای امنيتی پاکستان به مسجد لعل طرفدار طالبان کشته شدند. طلبه های اين مسجد ماه گذشته برای مدتی کوتاه چند کارگر چينی را به گروگان گرفتند که موجب شد پکن از پاکستان خواستار حراست و محافظت بهتری از اتباع خود بشود.

XS
SM
MD
LG