لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۳۶

جمهوريخواهان تلاش دمکرات ها را برای برای فراخوانی نيرو ازعراق متوقف کردند


جمهوريخواهان در سنای آمريکا تلاش اکثريت دمکرات برای تصويب متممی را که خواستار فراخوانی سربازان آمريکائی از عراق بود ، متوقف کرده اند.

رای گيری امروز پس از بحث های کم سابقه شبانه ای صورت گرفت که دمکرات ها ميخواستند با انجام آن جمهوريخواهان را به تصويب اين متمم متقاعد کنند.

تصويب متمم به شصت رای موافق نياز داشت، اما دمکراتها هشت رای کم آورند، و پيشنهاد کفايت مذاکرات در باره متمم با پنجاه و دو رای موافق در مقابل چهل و هفت رای مخالف رد شد و متمم به مرحله رای گيری نهائی نرسيد.

اين متمم خواستار آن بود که فراخوانی سربازان از عراق به فاصله صدو بيست روز از زمان تصويب آن آغاز و تا آوريل سال آينده تکميل شود. اما جمهوريخواهان که عهد کرده بودند نگذارند مراحل رسيدگی به متمم پيش برود دمکراتها را متهم کردند که با برپائی يک نمايش سياسی خواسته اند آنان را به بحث هائی طولانی وادار کنند.

ديشب در نزديکی محل جلسه سنا تختخواب های سفری برپا شده بود تا به قانونگزاران فرصت استراحت در جريان اين جلسه شبانه داده شود. در محوطه مقابل کنگره آمريکا نيز تظاهرکنندگان ضد جنگ شمع بدست شب را به صبح رساندند.

دولت بوش از کنگره تحت کنترل دمکرات ها خواسته است تا ماه سپتامبر و دريافت گزارش وزارت دفاع در باره وضعيت عراق صبر کنند.

مجلس نمايندگان هفته گذشته متممی نظير متمم رد شده در سنا را تصويب کرده بود.

سنا در عين حال سرگرم بحث در باره يک پيشنهاد مورد حمايت جمهوريخواهان است که از پرزيدنت بوش خواستار دادن گزارشی به کنگره در باره شروع به کاستن از شمار سربازان رزمی آمريکا در عراق تا پايان سال جاری است. اين پيشنهاد را جان وارنر و ريچارد لوگر ، دو سناتور عمده جمهوريخواه ارائه داده اند.

XS
SM
MD
LG