لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۰۸

در انفجار بمب نيرومندی در اسلام آباد  دست کم ۱۰ تن کشته شدند 


اين انفجار روز سه شنبه در يک گرد همائی که برای رئيس برکنار شده ديوانعالی کشور ترتيب داده شده بود روی داد، و چندين نفر نيز مجروح شدند.

افتخار محمد چودری قرار بود برای صدها نفر از طرفداران خود سخنرانی کند، اما زمانی که بمب در نزديکی جايگاه سخنرانی منفجر شد، او هنوز وارد محل نشده بود.

در اين ميان، روز سه شنبه حملات در منطقه مرزی وزيرستان شمالی ادامه يافت. در يک بمب گذاری انتحاری در شمال غربی پاکستان، سه سرباز و يک غير نظامی کشته شدند. يک بمب انداز انتحاری خود را در يک پاسگاه امنيتی منفجر کرد.

اين حمله جديد ترين حادثه در موج خشونت مرگباری است که در پی شکست قرار داد صلح بين دولت پاکستان و ستيزه گران طرفدار طالبان، براه افتاد.

ظرف چند روز گذشته بيش از ۷۰ تن در جريان حملات ستيزه گران مظنون کشته شده اند.

ستيزه گران روز يکشنبه ، پس از متهم کردن دولت پاکستان به نقض قرار داد با اعزام سربازان بيشتر به وزيرستان شمالی و دست زدن به حمله، از توافق خارج شدند.

علی رغم نگرانی های امريکا که قرار داد پناهگاهی امن برای تند روهای اسلامی فراهم آورده است، مقامات پاکستان سعی دارند آنرا نجات دهند.

در رويدادی ديگر، تحقيقگران می گويند آنها دست کم ۱۲ نفر را در ارتباط با امکان طرح توطئه نافرجامی برای ترور پرويز مشرف در ششم ژوئيه بازداشت کرده اند.

XS
SM
MD
LG