لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۵۰

سرويس های اطلاعاتی آمريکا: القاعده همچنان مصمم است به ايالات متحده حمله کند


جامعه اطلاعاتی آمريکا می گويد القاعده همچنان مصمم است به ايالات متحده حمله کند و در استفاده از سلاح های کشتار جمعی درنگ نخواهد کرد.

در يک ارزيابی که سازمان تخمين اطلاعات ملی روز سه شنبه منتشر کرد گفته می شود توطئه القاعده عليه امريکا احتمالا بر هدف های مهم متمرکز خواهد بود، و حمله به قصد وارد آوردن تلفات انبوه، ويرانی های چشمگير، تکان ها و بازتاب های اقتصادی عمده و ايجاد وحشت صورت خواهد گرفت.

گزارش، که قضاوت و نتيجه گيری جمعی ۱۶ سازمان امنيتی در آمريکا است می گويد القاعده احتمالا در صدد بر خواهد آمد از تماس ها و توانائی های گروه القاعده در عراق برای حمله به آمريکا استفاده کند. اين گروه تنها تشکيلات وابسته به شبکه القاعده است که به تمايل داشتن به حمله به خاک آمريکا شهرت دارد.

گزارش سازمان تخمين اطلاعات ملی حاکی است که القاعده عناصر اصلی توانائی های خود برای حمله به آمريکا را حفظ و احيا کرده است. دست يابی به مناطق امن در نواحی قبيله ای در شمال غربی پاکستان از آن جمله است.

گزارش اضافه می کند شبکه تروريستی القاعده به کوشش برای استقرار عوامل خود در ايالات متحده شدت خواهد بخشيد. گزارش همچنين می گويد گروه ستيزه گر شيعه حزب اله در جنوب لبنان، ممکن است حمله به امريکا در سه سال آينده را، در صورتی که متوجه شود امريکا آن گروه يا ايران را مستقيما تهديد می کند، مورد بررسی قرار دهد.

با اين حال، گزارش ياد آور می شود که به دليل افزايش کوشش های ضد تروريستی در پی حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱، امريکا هدف بسيار سخت تری برای تروريست ها است.

XS
SM
MD
LG