لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۳۸

بوش از استراتژی جنگ عراق دفاع کرد


پرزيدنت بوش از پيام هفتگی راديوئی خود برای دفاع از استراتژی دولتش در عراق استفاده کرده است، که يک گزارش هفته گذشته از پيشرفت های نظامی و سياسی آن کشور ارزيابی های خوب و بدی را ارائه داده است.

پرزيدنت بوش امروز به نتيجه گيريهای اين گزارش، که از رضايت بخش نبودن پيشرفت ها در هشت زمينه از جمله در مورد مسائلی نظير چگونگی تقسيم درآمدهای نفتی و آماده نبودن عراق برای انتخابات محلی حکايت دارد، اذعان کرد. با اينحال پرزيدنت بوش بر هشت مورد حاکی از پيشرفت های رضايت بخش تاکيد گذاشت که تجهيز سه تيپ برای مشارکت در عمليات نظامی آمريکا و ايجاد پاسگاههای مشترک امنيتی در بغداد از جمله آنهاست.

پرزيدنت بوش گفت استراتژی دولت او با اين ايده تنظيم شده است که پيشرفت در امور امنيتی پيشرفت در امور سياسی را تسهيل و تسريع ميکند.

براندون فريدمن افسر سابق ارتش که در جنگ عراق نيز خدمت کرده است و پاسخ متقابل دموکراتها را ارائه ميداد گفت ماموريت جاری نظامی مشکلات سطاسی عراق را برطرف نميکند.

پرزيدنت بوش همچنين در پاسخ به درخواست های روبه افزايش برای فراخوانی نيروهای آمريکائی از عراق گفت تنها راه بازگردان سربازان به خانه اطمينان به موفقيت در استراتژی جاری است. استراتژی جاری متکی به استفاده از بيست هزار سرباز جديدی است که پرزيدنت بوش در ماه ژانويه دستور اعزام آنان را به عراق در چارچوب برنامه موسوم به تقويت قوا صادر کرد. پرزيدنت بوش ميگويد آخرين بخش از اين قوای کمکی ماه گذشته وارد عراق شده است و برای انجام ماموريت به فرصت نياز دارد.

XS
SM
MD
LG