لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۲۸

ارتش آمريکا از کشف راکت اندازهای مسلّح به راکت های ايرانی در بغداد خبرميدهد


نخست وزير عراق ميگويد نيروهای عراقی آماده اند امنيت کامل کشور را، هر وقت که نيروهای آمريکائی خارج شوند، تامين کنند. نوری المالکی امروز به خبرنگاران گفت سربازان عراقی برای بعهده گرفتن مسئوليت کامل امور امنيتی، در هر زمانی، آماده اند. با اينحال آقای مالکی افزود که نيروهای عراقی کماکان به تعليمات و تجهيزات بيشتر نيازمندند.

يک گزارش هفته گذشته دولت آمريکا در باره جنگ پيشرفت های نظامی و سياسی عراق را محدود توصيف کرده است.

در همين حال امروز ارتش آمريکا در عراق خبر داد که سربازان ديروز چهل و شش راکت انداز را کشف کرده اند که يک پايگاه نظامی آمريکا در جنوب بغداد هدف آنها بوده است. اعلاميه ارتش ميگويد سی و چهار قبضه از راکت اندازها مسلّح به راکت های ايرانی بود.

ارتش آمريکا امروز همچنين گفت سربازان در جريان عمليات در نواحی مرکزی و شمالی عراق شش تروريست را کشته و هجده مظنون را دستگير کرده اند.

ارتش ميگويد سربازان در استان دياله با گروهی درگير شدند که از زنان و کودکان به عنوان سپر استفاده ميکردند. ارتش ميگويد سربازان خواستار حمله ای هوائی شدند که به کشته شدن شش تروريست و آزاد ساختن غير نظاميان منجر شد.

در موصل به گزارش ارتش مردی که گفته ميشود يکی از رهبران ارشد القاعده عراق است در جريان يک عمليات تعقيب و جستجو خود را تسليم کرده است.

نيروهای ائتلاف همچنين يک مرد مورد ظّن در رهبری شبکه بمب سازی در جنوب شرقی بغداد را دستگير کردند.

پليس عراق نيز در گزارشی جداگانه ميگويد افراد مسلّح در حمله به خانه ای در جنوب بغداد هشت عضو يک خانواده را ساکن آن خانه را کشتند.

XS
SM
MD
LG