لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۹

رمز ورازعدد هفت


روزهفتم ژوئيه در سراسرجهان روز شانس شناخته شده بود زیرا به باور بسیاری با به ردیف درآمدن عدد هفت ، به روزی متفاوت رسيده بوديم .اين روز هفتمین روزازهفتمین ماه وهفتمین سال از هزاره سوم یعنی سال دو هزار وهفت بود، وتا هفتاد سال دیگر اعداد مطلوبی به اين ردیف در نخواهد آمد .

در چنین روزی بازیهای شانس وبخت آزمائی رکورد شکن شد و حتی کسانی که معمولا خریدار بلیط های قرعه کشی نبودند به وسوسه خود پاسخ داده و بلیطی خریداری کردند .

پس از خلق و پیدایش حیات در هفت روز ،هفت عجائب جهان، هفت رنگ قوس و قزح ، میگویند در مصر قدیم، شهر قباس هفت درب داشت .

مذاهب نیز به عدد هفت اعتبار داده اند، نیوتون هم نور را به هفت رنگ تقسیم کرده بود.

در جائی دیگر میبینیم که هنر هم به هفت تقسیم شده و در هنر هفتم یا همان سینما بار ها به سراغ عدد هفت رفته اند. از مامور دوصفر هفت یا همان جیمزباند که بگذریم ، هفت دلاور و یا هفت سامورائی ،سپس در نقاشی های متحرک به سیندرلا وهفت کوتوله میرسیم.

در محاسبه سال قمری از اهمیت هفته و هفت روز آن که بگذریم خود ماه هم چهار هفته است ، و تخیل انسان میتواند او را به هفت آسمان ببرد .

در فرانسه که شهرداران وظیفه قانونی عقد را به عهده دارند در برنامه کارشان تاکنون به این اندازه ثبت و جاری ساختن مراسم عقد در برای چنین روزی دریافت نکرده بودند. تونی پارکر بازیگر مشهور بسکتبا ل آمریکا و ده ها زوج مشهور، اين روز را برای انجام مراسم ازدواج انتخاب کرده بودند و پارکر بهمین منظور به پاریس آمد.

آقای ژوفرابووه خلبان هواپیماهای بوئینگ هفتصد وهفتاد وهفت میگوید ما در کابین پرواز به این نکات توجه نداریم ولی اضافه میکند که همسرش میانه ای با عد د سیزده ندارد.

یکی از بازیگران فوتبال فرانسه، دومینیک روشتو، با یک متر وهفتاد وهفت سانتیمتر قد که همیشه پیراهن شماره هفت را به تن میکرد عقیده دارد عد د هفت برای او شانس بهمراه داشت .

روانشناسان میگویند بسیاری با داشتن یک شیئی و یا برگزیدن یک عدد برای خود نیروی مضاعفی را احساس میکنند. آنها میگویند به چنین کسانی نمیشود ایراد گرفت ولی هرگاه این باور تعيین کننده در زندگی منطقی آدمی بشود ، آنوقت مشکل آفرین است.

روز هفتم ژوئيه فرانسویان با عدد هفت شاد بودند.

ایرانیان نیز عد د هفت را پایه ای از جشن های خود قرار داده اند ، همانگونه که عطار هفت شهر عشق را گشت.

XS
SM
MD
LG