لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۱

کنسرتهای موسوم به زمين زنده در پنج قاره جهان آغازشد


" hspace=2 src="/persian/images/ap_australia_live_earth_7jul07_eng_195.jpg" width=210 align=left vspace=2 border=0>جهان امروز صحنه برگزاری کنسرت هائی است که با هدف آگاه ساختن هر چه بيشتر عموم از خطرات گرم شدن هوای کره زمين ترتيب يافته است.

بيش از صد و پنجاه نفر از معروف ترين هنرمندان جهان در اين کنسرت ها که زير عنوان "زمين زنده" با طلوع آفتاب در شرق جهان از سيدنی استراليا شروع شده است، هنرنمائی ميکنند.

کنسرت ها همزمان با پيشرفت روز از شرق به غرب به توکيو در ژاپن، شانگهای در چين، هاهبورگ در آلمان، لندن در بريتانيا، ژهانسبورگ در آفريقای جنوبی، نيويورک و واشنگتن در آمريکا، و ريودو ژانيرو در برزيل کشانده ميشود.

ال گور معاون سابق رياست جمهوری آمريکا که يکی از مدافعان محبط زيست و مروّجين کنسرت هاست، در پيامی تلويزيونی خطاب به مردم سراسر جهان گفت اميدواراست اين کنسرت ها به تحرکی بيسابقه و مداوم در سطحی جهانی عليه گرم شدن هوای کره زمين منجر شود.

برگزار کنندگان کنسرت های "زمين زنده" ميگويند اميدوارند پيام هايشان در مورد خطرات گرم شدن هوای کره زمين ، به گوش دست کم دو ميليارد نفر از جمعيت جهان برسد، که يا به تماشای کنسرت ها ميروند و يا از طريق تلويزيون و راديو و ديگر وسائل ارتباط جمعی به نوعی به کنسرت ها وصل ميشوند .

مادونا، شکيرا و يوسف اسلام از جمله هنرمندانی هستند که در کنسرت های "زمين زنده" هنرنمائی خواهند کرد.

XS
SM
MD
LG