لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۵۷

مسجد لعل اسلام آباد در ششمين روزمحاصره صحنه تيراندازيها وانفجارهائی جديد بود


روياروئی سربازان دولت پاکستان و يک واعظ معاند در يک مسجد محاصره شده در اسلام آباد وارد ششمين روز خود شده است و گزارشها از تيراندازيها و انفجارهائی جديد حکايت دارد.

بنا برهمين گزارشها، زنرال مشرف به شورشيان در مسجد اخطار کرده است که اگرتسليم نشوند با خطر کشته شدن روبرو ميشوند.

در همين حال عبدالرشيد غازی واعظ ارشد مسجد لعل به امتناع از قبول خواست های دولت در مورد تسليم بی قيد و شرط صدها نفری که گفته ميشود هنوز در مسجد و مدرسه مجاور آن هستند، ادامه ميدهد.

يک گزارش حاکی است که دولت پاکستان درخواست غازی در مورد خروج امن از اسلام آباد برای پايان بخشيدن به روياروئی را رد کرده است.

غازی، ديروز تاکيد کرده بود که وی و حاميانش ترجيح ميدهند به عنوان افرادی شهيد بميرند تا تسليم شوند.

حاميان غازی طرفدار اِعمال قوانين شديد و بی انعطاف اسلامی به سبک طالبان در اسلام آباد هستند.

مقامات شمار افراد داخل مسجد را قريب هزار نفر تخمين زده اند و ميگويند زنان و کودکان نيز جزو آنان هستند.

طارق عظيم وزير اطلاعات ميگويد بين پنجاه تا شصت ستيزه گر مسجد را کنترل ميکنند و تهديد کرده اند هرکس را که قصد فرار داشته باشد با شليک گلوله می کشند. وزير اطلاعات گفت دولت سعی ميکند از يک حمله بالقوه خونين به مسجد اجتناب ورزد.

غازی امروز گفت سربازان دولت قريب هفتاد طلبه مدرسه مسجد را کشته اند. دولت اين رقم را رد کرده است و ميگويد شمار تلفات مسجد لعل نوزده نفر است .

در همين حال نيروهای امنيتی ميگويند ديروز به هواپيمای حامل پرويز مشرف با مسلسل تيراندازی شده است. هواپيما از يک پايگاه نظامی برخاسته بود.

مقامات ميگويند گلوله های ناشی از اين شليک به هواپيما اصابت نکرد و ژنرال مشرف سالم به مقصد خود رسيد.

به گفته يک سخنگوی ارتش هواپيمای رياست جمهوری هدف شليک ها نبود اما ديگر مقامات پاکستانی واقعه را يک سوء قصد نا فرجام توصيف کرده اند.

XS
SM
MD
LG