لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۰۶

روحانی پاکستانی می گويد مرگ را بر قبول شرايط دولت ترجيح می دهد


امام مسجد لعل در اسلام آباد، پایتخت پاکستان، می گوید مرگ را بر تسلیم و قبول شرایط دولت ترجیح می دهد. عبدالرشید غازی، روز جمعه گفت او و صدها نفر از پیروانش که هنوز در داخل مسجد بسر می برند، آماده هستند شهید شوند، اما تسلیم نخواهند شد.

آقاي غازی این نظر را در یک مصاحبه تلویزیونی و در حالی ابراز داشت که صدای تیراندازی ها و انفجارهای بیشتری در مسجد، شنیده می شد.

دولت پاکستان، که سه روز است مسجد را در محاصره گرفته، از ملاها و طلابی که هنوز در داخل آن هستند خواسته است بدون قید و شرط تسلیم شوند، و پیشنهاد تسلیم را که با شرایطی همراه است، رد کرده است.

تا کنون حد اقل ۱۱۰۰ نفر، که اکثرا طلبه هستند، از مجتمع مسجد لعل گریخته اند.

در این میان، در انفجار بمبی در شمال غربی پاکستان، دست کم چهار سرباز کشته شدند. این حادثه روز جمعه هنگامی عبور یک کاروان نظامی در نزدیکی شهر دير روی داد.

در راولپندی، لحظاتی پس از آن که هواپیمای حامل پرویز مشرف رئیس جمهوری پاکستان از یک پایگاه نظامی برخاست، تیرهائی شلیک شد. هواپیما آسیب ندید و در شهر تربت در جنوب غربی کشور فرود آمد. سخنگوی ارتش این گزارش را که ژنرال مشرف هدف حمله بود رد کرد. با این حال، دیگر مقامات پاکستان گفتند این حادثه حمله ای ناموفق به هواپیمای رئیس جمهوری بود.

XS
SM
MD
LG