لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۰۴

سرنوشت لايحه اصلاح قوانين مهاجرتی آمريکا نامعلوم است


مجلس سنای آمريکا در رای گيری جديد خود لايحه اصلاح قوانين مهاجرتی را که مورد حمايت پرزيدنت بوش قرار دارد بارديگر به گردش انداخت، اما سرنوشت نهائی لايحه همچنان نامعلوم است.

سنا در رای گيری روزسه شنبه خود با ۶۴ رای موافق در مقابل ۳۵ رای مخالف لايحه بحث انگيز اصلاحات قوانين مهاجرتی را احيا کرد. برای احيای اين لايحه درمجلس سنا که ۱۰۰ کرسی دارد، به ۶۰ رای نيازبود. رای گيری قبلی درمجلس سنا برای همين لايحه که چندی قبل درهمين ماه صورت گرفت، با شکست مواجه شد.

رای گيری روزسه شنبه اندکی پس ازآن به عمل آمد که پرزيدنت بوش ازقانونگذاران خواست ازاين لايحه حمايت کنند وگفت فرصتی تاريخی برای کنگره پيش آمده است که وارد عمل شود.

لايحه اصلاح قوانين مهاجرت به آمريکا ازسوی گروهی ازسناتورهای وابسته به هردوحزب عمده آمريکا وهمچنين اعضای ارشد دولت بوش تهيه گرديده است. اين لايحه انجام اقداماتی را برای بهبود امنيت مرزی واتخاذ رويه هائی را برای حصول اطمينان نسبت به اقامت قانونی کارگران خارجی درآمريکا شامل می شود. لايحه برای مهاجرانی که هم اکنون به طورغيرقانونی درآمريکا زندگی می کنند و تعداد آن ها ۱۲ ميليون نفر تخمين زده می شود، اين فرصت را به وجود می آورد که درخواست کنند اقامت آنان جنبه قانونی پيدا کند.

XS
SM
MD
LG