لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۴۲

پرزيدنت بوش برای سازمان کنفرانس اسلامی نماينده مخصوص تعيين ميکند


پرزيدنت بوش می گويد اطمينان دارد رهبران ميانه رو مذهبی درخاورميانه برافراط گرايانی که به خشونت دامن می زنند، فائق خواهند آمد.

پرزيدنت بوش اين نظر را روزچهارشنبه در مرکز اسلامی واشنگتن که پنجاهمين سال تاسيس خود را جشن گرفته است، ابرازداشت. پرزيدنت بوش اظهار داشت امروزه مفهوم آزادی مذهبی وحقوق افراد درهرمنطقه ای ازجهان به غيرازخاورميانه درحال گسترش است.

پرزيدنت بوش ميگويد نماينده ای مخصوص را برای سازمان کنفرانس اسلامی تعيين ميکند. پرزيدنت بوش گفت اين برای آمريکائيان فرصتی است تا علاقه خود را به جوامع اسلامی در مورد تماس و گفتگوهای توام با احترام و تداوم دوستی نشان دهند. پرزيدنت بوش گفت اين نخستين باری است که يک رئيس جمهوری آمريکا چنين انتصابی را انجام ميدهد.

سازمان کنفرانس اسلامی يک گروه بين المللی متشکل از پنجاه و هفت کشور است که از منافع مسلمانان در سراسر جهان حمايت ميکند.

پرزيدنت بوش گفت آنهئی که مقاصد آمريکا را مورد سئوال قرار ميدهند احتياجی ندارند دورتر از مرکز اسلامی واشنگتن بروند که ميان يک کنيسه يهوديان و کليساهای مسيحيان قرار دارد و معرف حضور همگی در صلح و آرامش است.

اين دومين ديدار پرزيدنت بوش از مرکز اسلامی واشنگتن است. پرزيدنت بوش نخستين بار چند روز پس از حملات تروريستی يازدهم سپتامبر سال ۲۰۰۱ از اين مرکز ديدن کرد.

XS
SM
MD
LG