لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۵

بانوی اول آمريکا برای حمايت از برنامه های آموزشی ومبارزه با ايدزبه آفريقا رفته است


لورا بوش بانوی اول آمريکا در سفر به کشور آفريقائی موزامبيک اختصاص ميليون ها دلار کمک را برای پروژه های درمانی و بهداشتی و زير بنائی اعلام کرده است.

خانم بوش در ماپوتو پايتخت موزامبيک در سميناری صحبت ميکرد که در چارچوب طرح های پرزيدنت بوش برای مقابله با بيماری مالاريا تشکيل شده است.

بانوی اول آمريکا گفت برای مبارزه با بيماری مالاريا در کشورهای جنوب آفريقا يک کمک بلاعوض سه ساله دوميليون دلاری اختصاص يافته است . خانم بوش همچنين گفت يک شرکت آمريکائی بنام Millennium Challenge در آستانه تصويب يک مقاطعه پانصد و هفتاد ميليون دلاری با دولت موزامبيک است . اين پول برای بهبود جاده ها، رونق بخشيدن به کشاورزی و تقويت حقوق مالکيت به مصرف ميرسد. اين شرکت پنج سال پيش برای تشويق دولت ها به سرمايه گذاری در امور زير بنائی بوجود آمد.

خانم بوش در سفر اخير خود از چهار کشور آفريقائی دين ميکند. اين ديدارها با هدف ابراز حمايت واشنگتن از بهبود بخشيدن به آموزش و مقابله با بيماری ايدز در منطقه انجام ميگيرد.

خانم بوش ديروز از سنگال ديدن کرد و ضمن ملاقات با عبدولائی واد رئيس جمهوری آن کشور به ديدار از يک مرکز مبارزه با بيماری ايدز و يک مدرسه رفت.

خانم بوش قرار است پيش از بازگشت روز جمعه خود به واشنگتن از زامبيا و مالی نيز ديدن کند. اين سومين باری است که خانم بوش به ديدار از کشورهای آفريقائی رفته است.

XS
SM
MD
LG