لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۰۳

تلاش ايران برای مقابله با افزايش اخير نيروهای آمريکائی در عراق


تلاش ايران برای مقابله با افزايش اخير نيروهای آمريکائی در عراق
تلاش ايران برای مقابله با افزايش اخير نيروهای آمريکائی در عراق

ژنرال ری اوردیرنو، فرمانده سپاه چند ملیتی در عراق می گوید ایران سعی دارد با افزایش اخیر سطح سربازان آمریکا در آنجا مقابله کند:
**** در حالی که فکر می کنم ما در باره افزایش نیروها حرف می زدیم، فکر می کنم ایران تصمیم گرفت پول و جنگ افزار بیشتری به عراق بفرستد، و برنامه های آموزش های کمی بیشتری را ترتیب دهد.

در اوائل سال جاری، پرزیدنت بوش دستور داد ۳۰ هزار سرباز اضافی برای کمک به فرونشاندن خشونت در بغداد و مناطق دیگر، به عراق اعزام شوند. ژنرال اوردیرنو می گوید کوشش هائی برای خنثی کردن پشتیبانی ایران از تروریست های شیعه و شورشیان در عراق در جریان است: **** آنچه من دیده ام، افزایش بی وقفه در حمایت از تندروهای شیعه است... ما شاهد افزایش تعلیم تیم های خمپاره و راکت بوده ایم. افزایش جریان ارسال اسلحه و مهمات به داخل عراق را دیده ایم. ما سخت در تلاش هستیم خطوط رسیدن تدارکات از ایران را قطع کنیم. ژنرال اوردیرنو می گوید ایران همچنین برای برخی از گروه های کوچک سنی اسلحه می فرستد و از آنها پشتیبانی می کند: **** ایران سعی دارد به بی ثبات ساختن عراق ادامه دهد و تا آنجا که می تواند تلفات زیادی به نیروهای آمریکا که در آنجا عمل می کنند وارد آورد. ژنرال اوردیرنو می گوید یک شاخه ویژه سپاه پاسداران انقلاب ایران در پشت سر فعالیت های ایران در عراق قرار دارد: **** این نیروی قدس است که با گروه های عراقی که در داخل کشور فعالیت دارند کار می کند. احتمالا در برخی موارد، با شبکه ای که در دوره پیش از سقوط صدام حسین به وجود آمد و هنوز عمل می کند. ری اوردیرنو، ژنرال آمریکائی می گوید هدف عملیات اخیر ائتلاف در عراق این است که این ارتباط را برهم بزند، و اضافه می کند: ما می خواهیم آن شبکه را زیر فشار بگذاریم، و جریان جنگ افزاری را که از ایران می رسد قطع کنیم.

XS
SM
MD
LG