لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۲۸

دبيرکل و شورای امنيت سازمان ملل ترور صلحبانان در لبنان را محکوم کردند


بان کی- مون دبير کل سازمان ملل متحد و شورای امنيت اين سازمان آنچه را که "حمله تروريستی" که شش تن از صلحبانان سازمان ملل متحد را ديروز يکشنبه در جنوب لبنان از پای درآورد، محکوم ساختند.

سازمان ملل متحد در بيانيه ای اعلام داشت آقای بان خواستار انجام تحقيقات کاملی در اين زمينه شده و ابراز اميدواری کرده است که دولت لبنان موفق شود که مسئولان اين حادثه را به دست عدالت بسپارد. در بيانيه همچنين آمده است که آقای بان بار ديگر از نيروهای حافظ صلح سازمان ملل متحد در جنوب لبنان ابراز حمايت کرده است.

شورای امنيت سازمان ملل متحد نيز طی بيانيه جداگانه ای با شديدترين عبارات، حمله به صلحبانان را محکوم ساخت.

شش تن از اعضای گروه اعزامی اسپانيائی در نيروهای حافظ صلح سازمان ملل متحد ديروز يکشنبه در حالی که سرگرم گشت و نگهبانی بودند، در جريان حمله ای با يک اتومبيل حامل بمب در جنوب لبنان کشته شدند. سه نفر آن ها کلمبيائی بودند.

فرمانده نيروهای حافظ صلح سازمان ملل متحد اظهار داشت نيروهای وی همچنان ماموريت دارند که در مناطق مرزی لبنان واسرائيل دست به گشت و نگهبانی بزنند. خوزه آنتونيو آلونسو وزير دفاع اسپانيا امروز دوشنبه برای تحويل اجساد سربازان وارد لبنان شد.

اميل لحود رئيس جمهوری لبنان اين حمله را به عنوان کوششی برای ايجاد بی ثباتی در لبنان تقبيح کرد. حزب الله نيز اين حمله را محکوم ساخت.

در پاريس، کاندوليزا رايس وزير امور خارجه آمريکا و برنار کوشنر وزير امور خارجه فرانسه نيز اين حمله را تقبيح کردند.

XS
SM
MD
LG