لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۸

آمريکا صرفه جوئی عظيمی را در مصرف  سوخت تدارک می بيند


سنای آمريکا به يک لايحه جامع و فراگير در مورد انرژی رای داده است که صرفه جوئی هائی عظيم در مصرف سوخت اتوموبيل ها بخشی از هدف های آن است. اين لايحه در سنای تحت کنترل دمکراتها با شصت و پنج رای موافق در مقابل بيست و هفت رای مخالف به تصويب رسيد. بموجب اين مصوبه بايد تا سال ۲۰۲۰ متوسط مصرف سوخت در اتوموبيل های سواری از هرگالن ( تقريبا چهار ليتر) برای چهل کيلومتر به پنجاه و شش کيلومتر افزايش يابد.

صنايع اتوموبيل سازی بشدت با اين لايحه مخالف بودند، اما حاميان لايحه ميگويند ضوابط جديد موجب صرفه جوئی دست کم يک ميليون بشکه نفت در آمريکا خواهد شد.

آخرين باری که در آمريکا برای صرفه جوئی در مصرف سوخت اتوموبيل ها اقدامی قانونی انجام گرفت سی و دو سال پيش بود.

مصوبه سنا همچنين مستلزم بالابردن توليد سوخت های جايگزين نفت تا سی و شش ميليارد گالن در سال ۲۰۲۲ است، و دست کاری در قيمت ها و گرانفروشی را مشمول جريمه های نقدی ميکند.

جمهوريخواهان مانع از افزايشی سی و دو ميليارد دلاری در ماليات صنايع نفتی شدند که می توانست به معافيت های مالياتی برای توليد انرژی های جايگزين، نظير انرژی حاصل از باد و خورشيد منجر شود. جمهوريخواهان ميگويند بالابردن ماليات صنايع نفتی به کاهش اکتشافات و در غايت به بالارفتن قيمت های بنزين منجر ميشود. مجلس نمايندگان قرار است ماه آينده بحث در باره لايجه جامع و فراگير انرژی را آغاز کند.

XS
SM
MD
LG