لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۳۶

محمود عباس: با حماس گفتگو نمی کنيم


محمود عباس رئيس تشکيلات خودگردان فلسطينی اعضای گروه ستيزه جو واسلامگرای حماس را به عنوان " قاتلان " و " تروريست هائی" که قتل او را طرح ريزی کرده اند، تقبيح کرد و گفت با اين گروه وارد گفتگو نخواهد شد.

آقای عباس اقدام هفته گذشته حماس را در اشغال نوار غزه به عنوان يک " کودتا " محکوم ساخت و اعضای اين گروه را " خيانتکار" توصيف کرد. آقای عباس اين اظهارات را روزچهارشنبه طی سخنانی برای هيات اجرائی سازمان آزادی بخش فلسطين به عمل آورد.

يک سخنگوی گروه حماس اظهارات آقای عباس را مردود دانست.

از زمانی که حماس کنترل نوارغزه را به دنبال نبردی شديد با نهضت فتح در دست گرفته است، اين نخستين سخنرانی رئيس تشکيلات خودگردان فلسطينی ورهبرنهضت فتح بود. نهضت فتح در مناطق تحت کنترل فلسطينيان درکرانه باختری رود اردن همچنان قدرت را دردست دارد.

درهمين حال درنيويورک، مايکل ويليامز هماهنگ کننده جديد سازمان ملل متحد در امر روند صلح خاورميانه اظهارداشت حملات حماس به نهادهای قانونی ومشروع آقای عباس وتشکيلات خودگردان فلسطينی به کلی غيرقابل قبول است. آقای مايکل که درشورای امنيت سازمان ملل متحد سخنرانی می کرد، همچنين ازاسرائيل وجامعه بين المللی خواست که محمود عباس و دولت فلسطينی را سريعا مورد حمايت های سياسی ومالی خود قراردهند.

در رويدادی ديگر، ارتش اسرائيل درجريان برخوردی در نوار غزه در روز چهارشنبه، چهار فلسطينی را ازپای درآورد و از زمانی که حماس کنترل منطقه را دردست گرفته است، نخستين حمله هوائی خود را به نوار غزه به عمل آورد.

XS
SM
MD
LG