لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۰

پرزيدنت بوش: آمريکا تهديد جمهوری اسلامی را بسيار جدی می گيرد


پرزیدنت بوش، در جریان دیداری با نخست وزیر اسرائیل، گفت او برای مقابله با تهدید ناشی از کوشش ایران جهت ساختن جنگ افزار اتمی، هیچ گزینه ای را نادیده نخواهد گرفت:
**** موضع من تغییر نکرده است. و آن این است که تمام گزینه ها باز است. امیدوار هستم بتوانیم مساله را از راه های دیپلماتیک حل کنیم.

پرزیدنت بوش گفت آمريکا تهدید ایران را بسیار جدی می گیرد:
**** و من نگرانی های هر اسرائیلی را از شیندن صدای مردی در ایران که می گوید: ما از طرفی می خواهیم تکنولوژی و دانش غنی سازی اورانیوم را، که بعد می تواند به اسلحه اتمی تبدیل شود، به دست آوریم، و از طرف دیگر می خواهیم اسرائیل را نابود کنیم، کاملا درک می کنم.

آقای بوش می گوید کوشش ایران برای فراهم آوردن جنگ افزار اتمی، امنیت تمامی خاورمیانه را تهدید می کند:
**** به این دلیل است که ما سعی داریم به دوستان اروپائی خود، و نیز به روسیه و دیگر اعضای سازمان ملل متحد یادآور شویم ما متعهد هستیم ببینیم آیا واقعا نمی توانیم برای حل این مساله از راه های دیپلماتیک با یکدیگر کار کنیم؟ یعنی، نتایج ادامه دنبال کردن جنگ افزار اتمی – مانند مجازات های مالی یا اقتصادی – را به دولت ایران تفهیم کنیم.

آقای بوش می گوید ایران هم اینک بابت خودداری از رها ساختن برنامه تسلیحات اتمی بهائی می پردازد. راه هایی که دولت ایران برگزیده تاثیرگذاری خود را بر اقتصاد کشور آغاز می کند. آقای بوش می افزايد مردم ایران مجبور نیستند در چنین شیوه ای زندگی کنند:
**** آنها ملتی پر غرور با سنتی بزرگ هستند. دولتشان می تواند کارهای بهتری برایشان انجام دهد. تهدید کردن جهان موجب شده است ایران منزوی شود. و این مردم خوب، می توانند رهبرانی داشته باشند که آنها را قادر سازد اقتصاد بهتر و زندگی بهتری داشته باشند، اقتصاد و شیوه ای از زندگی که خانواده های آنها را غنی سازد، و شانس بهتری برای موفقیت برایشان فراهم آورد.

پرزیدنت بوش می گوید رهبران ایران راه متفاوتی را بر گزیده اند، و ما وظیفه داریم ادامه فشار بر آنها را مسلم سازیم.

XS
SM
MD
LG