لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۵۵

اعتصابات سراسری اتحاديه های کارگری در نيجريه


در نیجریه، اتحادیه های کارگری در اعتراض به افزایش قیمت های سوخت، یک اعتصاب سراسری برپا کرده اند. شاهدان می گویند در حالی که بسیاری از کارگران اعتصاب را رعایت کرده اند، روز چهارشنبه خیابان ها در ابوجا، لاگوس و دیگر شهرهای نیجریه، از روزهای عادی آرامتر بودند.

گفت و گو بین مقامات اتحادیه و دولت روز سه شنبه پس از آن که اتحادیه ها پیشنهاد آخرین لحظه دولت را رد کردند، قطع شد. رهبران اتحادیه ها از دولت می خواهند یک افزایش ۱۵ درصدی در قیمت های بنزین را کاملا لغو کند. دولت پیشنهاد کرد افزایش قیمت را به نصف کاهش دهد، و از مردم نیجریه خواسته است اعتصاب را نادیده بگیرند و به کارهای عادی خود ادامه دهند.

رهبران اتحادیه های کارگری گفته اند اعتصاب آنها ممکن است تمام صادرات نفت نیجریه را متوقف سازد.

هنوز معلوم نیست که اعتصاب چه تاثیری بر صنعت نفت کشور داشته است. نیجریه یکی از بزرگترین تولید کنندگان نفت خام است، اما تقریبا کاملا به واردات نفت پالایش شده متکی است.

دولت اولوسگون اوباسانجو، رئیس جمهوری سابق، ماه پیش چند روز پیش از آن که کنار برود، قیمت ها را افزایش داد. بالا بردن حقوق، لغو یک افزایش ۱۰۰ درصدی در مالیات ارزش افزوده، و متوقف ساختن طرح خصوصی سازی دو پالایشگاه نفت، از دیگر درخواست های اتحادیه های کارگری است.

XS
SM
MD
LG