لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۰۴

دو سرباز ديگر لبنانی در زدو خوردها با گروه فتح الاسلام کشته شدند


در ادامه نبرد ميان نيروهای دولتی لبنان و ستيزه جويان هوادار القاعده در يک اردوگاه آوارگان فلسطينی، دو سرباز ديگر لبنانی کشته شدند. اين دو سرباز در نخستين ساعت های امروز سه شنبه در جريان از سرگيری شليک توپخانه ارتش لبنان به سوی ستيزه جويان گروه فتح الاسلام در اردوگاه نهرالبارد در نزديکی شهر طرابلس کشته شدند.

در همين حال گروهی از ميانجيگران فلسطينی برای گفتگو درباره قرارداد يک آتش بس، با ستيزه جويان در اردوگاه ديدار کردند. بنا بر منابع، اين قرارداد مشتمل بر خلع سلاح ستيزه جويان متعاقب برقراری آتش بس خواهد بود. ارتش لبنان هم اکنون در حال بررسی اين پيشنهاد است.

بيش از يک ماه نبرد در اين اردوگاه واقع در شمال لبنان، باعث کشته شدن دست کم ۱۴۰ نفرشده است که ۷۳ نفر آن ها را سربازان لبنانی تشکيل می دهند.

در تحولی ديگر، سازمان ملل متحد موافقت کرد به تحقيقگران اين سازمان اجازه دهد به تحقيقات جاری در لبنان درباره ترور روز چهارشنبه گذشته يک قانونگذار لبنانی که به مخالفت با سوريه شهرت داشت، کمک کنند.

شورای امنيت ديروز دوشنبه درخواست لبنان را در زمينه کمک به تحقيقات مربوط به ترور وليد عيدو، قانونگذار لبنانی، مورد تصويب قرار داد. آقای عيدو در جريان انفجار يک اتومبيل بمبگذاری شده به اتفاق ۹ نفر ديگر، از جمله يکی از پسران خود، کشته شد.

XS
SM
MD
LG