لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۹

جوّ سياسی پاکستان در کانون مذاکرات مقامات ارشد آمريکائی با مشرّف بود


مقامات ارشد امریکائی در دیداری با پرویز مشرف رئیس جمهوری پاکستان، در باره جوّ سیاسی کشور و دیگر مسائل دو جانبه به بحث پرداختند.

جان نگروپونته، قائم مقام وزیر امور خارجه و ریچارد باوچر، معاون وزارت امور خارجه امریکا ، روز شنبه در نزدیکی اسلام آباد ، پایتخت پاکستان، با مشرف به گفت و گو نشستند. در باره مسائلی که در مذاکرات مطرح شد، گزارشی منتشر نشده است.

دریادار ویلیام فالون، سرپرست فرماندهی مرکزی امریکا نیز با مقامات ارشد نظامی پاکستان به تبادل نظر پرداخت.

روز جمعه،آقای باوچر در مصاحبه ای با یک ایستگاه تلویزیونی پاکستان از مشرف خواست برگزاری انتخابات آزاد و عادلانه ای را در اواخر سال جاری مسلم سازد.

در این میان، طرفداران افتخار محمد چودری، رئیس برکنار شده دیوانعالی پاکستان برای نشان دادن همبستگی خود به خیابان ها ریختند. آنها در حالی که شعار می دادند، از پرویز مشرف خواستند استفعا دهد. آقای مشرف، اقای چودری را در ماه مارس، به اتهام سوء استفاده از قدرت و مقام خود برکنار کرد. اما او ، که از اسلام آباد به شهر فیصل آباد در شرق پاکستان رفته است، این اتهام را تکذیب می کند، و تصمیم رئیس جمهوری را در دادگاه عالی به چالش گرفته است. برکناری افتخار چودری به بزرگترین مخالفت با مشرف از سال ۱۹۹۹، زمانی که قدرت را در یک کودتای بدون خونریزی به دست گرفت، دامن زده است.

XS
SM
MD
LG