لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۷

مشاور و رئيس دفترپيشين ديک چينی به زندان محکوم شد


يک قاضی فدرال آمريکا حکم کرد که لوئيس اسکوتر ليبی مشاور ورئيس دفترپيشين ديک چينی معاون رئيس جمهوری آمريکا که به علت کارشکنی در اجرای عدالت به ۳۰ ماه زندان محکوم شده است، نبايد تا روشن شدن نتيجه پژوهش خواهی خود ازحکم دادگاه بدوی آزاد باشد و بايد به زندان برود.

آقای ليبی که هفته گذشته محکوم شد، برای دانستن سرنوشت خود روزپنجشنبه دردادگاه منطقه شهر واشنگتن حاضرشد. رگی والتون قاضی دادگاه هفته گذشته هنگام صدورحکم اظهارداشت که قصد ندارد آقای ليبی را به قيد ضمانت آزاد اعلام کند، اما به وکلای مدافع وی تا روزپنجشنبه مهلت داد که دادخواست خود را درمورد به زندان نرفتن موکل خويش تا روشن شدن نتيجه پژوهش خواهی ارائه کنند.

برای آقای ليبی تاريخی تعيين نشده است که خود را به زندان معرفی کند، اما انتظارمی رود که اين کار ظرف شش تا هشت هفته صورت پذيرد.

پرزيدنت بوش طبق قانون حق دارد که آقای ليبی را مورد عفوقراردهد، اما کاخ سفيد هنوزاعلام نکرده است که آيا رئيس جمهوری آمريکا قصد عفواو را دارد يا نه.

آقای ليبی درماه مارس گذشته درچهار مورد از پنج مورد اتهام در زمينه اظهارات کذب به تحقيقگران واعضای يک هيات منصفه فدرال که کوشش می کردند بدانند چه کسی هويت خانم والری پليم عامل سازمان سيای آمريکا را برای رسانه ها فاش ساخته است، مقصر تشخيص داده شد.

XS
SM
MD
LG