لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۳

کشته شدن هفت پليس افغان زير آتش نيروهای ائتلاف


مقامات افغانستان می گويند نيروهای ائتلاف تحت رهبری آمريکا هفت تن از ماموران پليس افغانستان را اشتباهأ زير آتش خود قرار دادند و از پای درآوردند و چهار نفر را نيز مجروح کردند.

هنوز دقيقا روشن نشده است در اين حادثه که ديشب در ولايت ننگرهار در شرق افغانستان روی داد، آيا ابتدا پليس افغانستان تيراندازی را با اين تصور اشتباه که جنگجويان طالبان را هدف گرفته است آغاز کرد يا نه. پليس افغانستان، در واقع نيروهای ائتلاف را زير آتش خود قرار داده بود.

سرگرد کريس بلچر سخنگوی ارتش آمريکا امروز اعلام کرد سربازان ائتلاف دست اندر کار عملياتی ضد طالبان بودند که ناگهان در کمينگاهی خود را زير آتش سلاح های سبک و سلاح های آر پی جی يافتند و بلافاصله به آتش پاسخ دادند و درخواست پشـتيبانی هوائی کردند.

کريم رحيمی سخنگوی رياست جمهوری افغانستان اظهار داشت اين حادثه در نتيجه درک غلط و سوءتفاهم و همچنين فقدان ارتباطات روی داده است.

در رويدادی ديگر، مقامات افغان اعلام کردند چند مرد مسلح که سوار بر يک موتورسيکلت بودند، چند دختر مدرسه را که در ولايت لوگار در حدود ۶۰ کيلومتری جنوب کابل در حال خروج از مدرسه خود بودند هدف گلوله قرار دادند. در اين حادثه دو تن از دختران مدارس جان خود را از دست دادند و شش نفر مجروح شدند.

در جنوب افغانستان، مقامات نظامی آمريکا اعلام کردند نيروهای ائتلاف و نيروهای افغان ديروز دوشنبه در جريان يک نبرد هشت ساعته در ولايت قندهار بيش از ۲۴ تن از جنگجويان مظنون طالبان را از پای درآوردند.

در همين حال هويت يکی از سربازان ناتو که در جريان انفجار بمبی در کنار جاده جان خود را از دست داده بود، به عنوان يک سرباز کانادائی اعلام شد. با کشته شدن اين سرباز، تعداد کشته شدگان کانادائی در افغانستان از سال ۲۰۰۲ تاکنون به ۵۷ نفر افزايش يافت.

XS
SM
MD
LG