لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۲۵

ارتش لبنان اردوگاه نهرالبارد را زير آتش توپخانه قرار داد


ارتش لبنان در ادامه تهاجم خود به ستيزه جويان اسلامی هوادار القاعده، امروز سه شنبه اردوگاه آوارگان فلسطينی نهرالبارد را در شمال لبنان در زير آتش سنگين توپخانه خود قرار داد.

تجديد نبرد ميان طرفين يک روز پس از کشته شدن دو تن از کارکنان صليب سرخ و سه سرباز لبنانی در جريان خشونت های روز دوشنبه صورت می گيرد.

نبرد جاری در اردوگاه آوارگان فلسطينی نهرالبارد در نزديکی شهر طرابلس در شمال لبنان، متجاوز از سه هفته پيش ميان نيروهای دولتی لبنان و ستيزه جويان وابسته به گروه فتح الاسلام آغاز شد. تاکنون بيش از ۱۳۰ نفر جان خود را در اين نبرد از دست داده اند.

شورای امنيت سازمان ملل متحد ديروز دوشنبه حمايت خود را از دولت لبنان در نبرد با ستيزه جويان اسلامی اعلام کرد. شورای امنيت همچنين نسبت به آنچه که آن را افزايش دلايل و مدارک قاچاق اسلحه از مرز سوريه به لبنان توصيف می کند، ابراز نگرانی کرد.

از زمان آغاز نبرد ميان طرفين تاکنون، ده ها هزار آواره فلسطينی از اردوگاه گريخته اند، اما همچنان هزاران تن در اردوگاه باقی مانده اند. ستيزه جويان وابسته به گروه فتح الاسلام درخواست های دولت لبنان را در مورد تسليم خود رد کرده اند.

XS
SM
MD
LG