لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۰۰

سفر گوردون براون نخست وزير احتمالی آينده بريتانيا به عراق


گوردون براون که احتمالا پس از پايان زمامداری تونی بلر به عنوان نخست وزير جديد بريتانيا کار خود را آغاز خواهد کرد، امروز دوشنبه، با ورود به بغداد با نوری المالکی نخست وزير عراق ديدار و گفتگو کرد.

سفارت بريتانيا در بغداد اعلام کرد آقای براون در جريان سفر يک روزه خود به عراق اطلاعات مورد نياز را برای اتخاذ تصميمات لازم پس از آغاز زمامداری خود جمع آوری خواهد کرد. آقای براون در حال حاضر وزير دارائی بريتانيا است.

در رويدادی ديگر، ارتش آمريکا ديروز يکشنبه کشته شدن سه سرباز آمريکائی و مجروح شدن شش نفر ديگر را در جريان حمله يک بمب گذار انتحاری به يک پاسگاه نظامی در جنوب بغداد گزارش کرد.

به گفته ارتش آمريکا، اين انفجار باعث ويرانی پل هوائی يک شاهراه شد و سربازان آمريکائی در زير ويرانه های پل به دام افتادند. محل وقوع انفجار در نزديکی جائی بود که روز شنبه ۱۲ سرباز عراقی به دنبال يک حمله انتحاری با يک کاميون حامل بمب به يک پاسگاه نظامی در نزديکی شهر اسکندريه جان خود را از دست دادند.

اعلاميه امروز ارتش آمريکا حاکی است که يک واحد مهندسی همراه با چند بولدوزر و تجهيزات سنگين ديگر برای پاکسازی شاهراه ارسال شده است. بخشی از اين شاهراه بر اثر انفجار ديروز بسته شده است.

XS
SM
MD
LG