لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۱۹

فرزندان يک رئيس پليس در استان دياله عراق به گروگان گرفته شدند


درعراق، درسلسله حملات شورشيان، بمب گذاری ها وخشونت های فرقه ای روزجمعه ، بيش از ٨٠ نفرجان خود را ازدست دادند.

مقامات امنيتی می گويند مردان مسلح در حمله ای به خانه يک رئيس پليس در استان دياله، سه فرزندش را ربودند و ۱۴ نفر را کشتند.

به گفته مقامات، در این حمله که سحرگاه جمعه در نزديکی شهر بعقوبه صورت گرفت، همسر و دو برادر رئيس پليس و ۱۱ محافظ او نيز کشته شدند.

در جنوب عراق، دو بمب با چند لحظه فاصله در بازاری در شهر قُرنه، در حدود ۶۰ کيلومتری جنوب بصره، منفجر شدند، دست کم ۱۶ تن جانسپردند و بیش از ۳۰ نفر مجروح شدند. در شمال عراق، در بمب اندازی در خارج يک مسجد متعلق به شيعيان، در شهرک َدکوک، در نزديکی کرکوک، حداقل ۱۹ تن از پای در آمدند و دست کم ۲۰ نفر مجروح شدند.

مقامات امنيتی عراق می گويند چند مرد مسلح درجريان حمله ای پيش ازسپيده دم روزجمعه درهمين حال پليس بغداد اعلام کرد که اجساد ٣٢ را کشف کرده است که به نظرمی رسد قربانی خشونت های فرقه ای شده اند.

در رويدادی ديگر، ارتش آمريکا گفت نيروهای ائتلاف در جريان حملاتی در استان الانبار، يک تروريست را کشتند و ۱۲ مظنون را بازداشت کردند.

در اين ميان، مقتدی صدر، روحانی شيعه، از کشورهای عرب خواست به پايان دادن به رنج مردم عراق کمک کنند. او که در مصاحبه ای با تلويزيون عراق سخن می گفت، بار ديگر خواهان خروج سربازان آمريکا از عراق شد، و بر مخالفت خود با مداخله خارجيان، از جمله ايران، در امور عراق تاکيد گذاشت.

XS
SM
MD
LG